CHP TORUN'U İSTİYOR!
CHP Ordu İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için daha önce aday olarak önerdiğimiz Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun’un adaylığı hususundaki isteğimiz geçerliliğini korumaktadır” denildi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanlığı, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in aday gösterileceği iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Partinin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için daha önce aday olarak önerdikleri CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un adaylığı hususundaki isteklerinin geçerliliğini koruduğu ifade edildi. Şahin’in CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olacağı iddialarının da gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.
Şahin adayımız değil
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhuriyet Halk Partisi 19 ilçe başkanlığı ve il yönetimi olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için daha önce aday olarak önerdiğimiz Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun’un adaylığı hususundaki isteğimiz geçerliliğini korumaktadır. Görüşümüz aynıdır. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olduğu yönünde yapılan açıklamalar tamamen spekülatif haberler olup, inanmamak gerekir. Partimizin yetkili kurullarında da bu yönde bir görüşme olmamıştır. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde aday olması yönünde, il başkanlığımızın böyle bir tasarrufu yoktur. Kamuoyunda çıkan asılsız haberler bizi bağlamamaktadır. Bu itibarla il ve İlçe Başkanlıklarımızın görüşü yukarıda belirtildiği şekilde olup, aday belirleme konusunda bundan sonra tüm sorumluluk ve yetki Genel merkezimizin ve yetkili kurullarımızın takdirindedir.”
  Etiketler