Elmas Tarım Fındık Alımına Başladı
Üretici fındığını toplayıp kuruttuktan sonra fındığını satmaya başladı. Gurbetçilerin geri dönüş tarihinin yaklaşması ile birlikte fındıklarını satmaya başlaması ile fındık tüccarında da hareketlilik başladı.
Yıllardır Aybastı’da fındık tüccarlığı yapan Enver Elmas’a ait Elmas Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Sorumlusu Hayati Elmas fındık fiyatını gazetemize açıkladı. 2018 yılının ilk fındık mahsulünü almaya başlayan ve Aybastı, Kabataş, Gölköy havzasından fındık toplayan Elmas Tarım Ürünleri sorumlusu Hayati Elmas; ‘’ Üreticimizin fındığını 12 lira 70 kuruştan almaya başladık. Ordu’da kurulan fındık borsasına hareket etsek de her yıl olduğu gibi bu yıl da üreticimizin yanındayız. Fındık fiyatında her sene bir hareketlilik bekleniyor. Yukarıya doğru seyretmesi beklenen hareketliliği bizler de istiyoruz. Sonuçta bize fındığını satan üretici bir yıl boyunca tarlasına bakım yapıyor. Her şeyini fındığa bağlayan üreticiler ile karşılaşıyoruz. Fakat her şey fındık tüccarında bitmiyor. Biz Elmas Tarım olarak elimizden gelen desteği üreticimize vermeye çalışıyoruz. Üreticilerimize de her yıl düzenli olarak bizleri tercih ettikleri için şükranlarımızı sunuyoruz. ‘’ dedi.
Aybastı’da 12.70 TL olan fındık fiyatının artmasını bekleyen üreticinin gözü ve kulağı hala hükümetten gelecek olan açıklamada.
  Etiketler