EMİR KÜMBET VE KAHRAMANLARI PERŞEMBE YAYLASINDA ANILACAK
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın özen göstererek yürttüğü çalışmalar sonucu Perşembe Yaylasında her yıl farklı etkinlikler de yapılmaya başlandı. Kümbet alanında bulunan şehitliğin yenilenmesi ile Perşembe Yaylası tarihi açıdan farkını ortaya koydu. Türklerin Karadeniz’e ilk giriş kapısı olan Perşembe Yaylasında 1105 yılında Trabzon Rum Devletine karşı savaşırken şehit düşen Danişment Gazi’nin komutanı Emir Kümbet ve altı bin şehit için Perşembe Yaylasında anma programı yapılacak.
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan proje kapsamında 2 bin genç gerçekleştirilen kahramanlığı yerinde yaşayacaklar.
Perşembe Yaylasının tanıtımına katkı sağlıyoruz…
Gerçekleştirilen projeni Aybastı Perşembe Yaylası içinde çok büyük öneme sahip olduğuna vurgu yapan Mustafa Genç: “Bu projeyle birlikte Aynı zamanda Ordumuzun doğal güzelliği olan Perşembe yaylamızın ulusal anlamda da tanıtımına katkı sağlamış olacağız. Ordumuza kazandırılan bu programımız gençlerimiz için Perşembe yaylamız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 6 Temmuz tarihinde düzenlenecek olan 6 bin şehit verdiğimiz Danişment Gazi, Emir Kümbet ve Danışmentli Beyliği Şehitlerini Anma Programına tüm vatandaşlar davet edildi.
  Etiketler