Esenli Merkez Muhtarı Ömer Elçik;
Son günlerde Aybastı’nın gündemine oturan Aybastı Devlet Hastanesinin C sınıfı olması konusuna ilgi gittikçe büyüyor.  Esenli Merkez Mahalle Muhtarı Ömer Elçik tarafından başlatılan kampanyaya vatandaşlar ilgisiz kalmadılar. Muhtarın bürosuna kendileri giderek imza atan vatandaşların sayısı 5 bine ulaştı. Muhtar Ömer Elçik’in sosyal medyayı kullanarak sesini duyurması ve hastanenin C Sınıfı olması için yaptığı girişimler devam ediyor.
Gazetemize açıklama yapan Muhtar Ömer Elçik bu konuyu bizzat Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Eroğan’a götüreceğini bildirdi. Yanına gidemesem de namaz kıldığı camiiye kadar gideceğim yine bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaşacağım dedi.
Aybastı’nın kanayan yaralarından biri olan Aybastı Devlet Hastanesinin inşaat çalışmaları bitiyor. Ancak yeni binanın sadece yapısı değişiyor. Hastane C Sınıfı olmadığı zaman uzman doktor getirmekte yine sıkıntılar meydana çıkıyor. Hastanenin C Sınıfı olması ile birlikte ise uzman doktor kadroları açılıyor ve uzman doktorlar mecburen gelmek zorunda kalıyor. Bu konuda direnen Esenli Muhtarı Ömer Elçik de aylardır Aybastı Gözlem Gazetesi olarak bizim yazdığımız gibi ilçedeki siyasilerin olaya hakim olmamasından yakınıyor.
İlçedeki siyasilerde Esenli Merkez Muhtarı Ömer Elçik’in tek başına başlatmış olduğu kampanyaya vatandaşlar tarafından gösterilen ilginin bir hareket yaratması bekleniyor. Tüm siyasilerin birlik olarak bu konuyla ilgilenmeleri gerekmektedir. Toplanan imzalar yetkili isimlerden randevu alınması için iktidar partisinin Aybastı’daki mensuplarının da elini güçlendirecektir. İktidar Parti, Muhalefet ve Sivil Toplum Kuruluşları 5 bin imzayı gerekçe göstererek hastanenin C Sınıfı olması yolunda gerekli girişimleri yapmalılardır. Bu konuyu tüm Aybastı’nın sahiplenmesi ve çözüme ulaştırması gerekmektedir. Özellikle de iktidar partisinden siyaset yapan Aybastılı siyasiler bu olayı çözmek zorundadırlar. Aybastılı vatandaşları Fatsa, Ordu, Ünye gibi ilçelerin özel hastanelerinden kurtarmak siyasilerin görevidir.