Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan Adayı Aydın Ay
‘’ Tüm Esnaflarımıza Eşit Mesafede, Adaletli ve Güvenilir Bir Yönetim İçin Adayım ’’
2015 yılında yapılan Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi seçimlerinde aday olan Aydın Ay 14 Şubat 2018 tarihinde yapılacak olan seçime tekrar aday oldu. Gazetemize açıklamada bulunan Aydın Ay geçen dönemden bu yana gelinen sürecin tekrar aday olmasını gerektirdiğini söyledi.
Yapılacak olan seçimde kendi yönetiminin göreve getirilmesi ile birlikte neleri yapacaklarını şu şekilde açıkladı;
‘’ Aybastı’ya Tüm Odaların İçerisinde Bulunacağı Kooperatife Ait Bir Bina Yapacağız ‘’
2018 yılı 14 Şubat tarihinde yapılacak olan seçimlere adaylığını koyan Aydın Ay en büyük düşüncesinin tüm odaları bir arada toplayan Aybastı’ya yakışır bir kooperatif binası kazandırmak olduğunu söyledi. Bu konuda örnek veren Aydın Ay ‘’ 150-200 arasında esnaf sayısına sahip olan komşu ilçemiz Kabataş bu işi başarmıştır. Bizim bugün itibari ile 450 esnafımız bulunmaktadır. Biz Aybastı olarak bu işi başaramıyorsak o göreve gelmemizin hiçbir anlamı yoktur. Bizim yönetim olarak öncelikli meselemiz esnafı ilgilendiren odalar olan Esnaf Odası ve Şoförler Cemiyetinin ayrı yerlerde değil, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi bünyesinde yapılacak olan binanın içerisinde bir arada yer almasını sağlamaktır.’’ Dedi.
Bu konu ile ilgili Gündem Maddeleri içerisinde yer almasa bile yönetim olarak seçildiğimiz zaman Olağanüstü Genel Kurula giderek siz değerli esnaflarımızdan yetkiyi alarak bu konuyu gündem maddesi oluşturacağız. Görev süremiz olan 3 yıl içerisinde yönetim olarak bu projeyi gerçekleştireceğiz.
‘’ Geride Bıraktığımız Sürede Ne Yaptıysam Aybastı Esnafı İçin Yaptım ‘’
‘’2015 21 Nisan tarihinde yapılan seçimden sonra 25 Nisan tarihinde Kooperatifte yanlış giden işlerin düzeltilmesi, Aybastılı esnaflara adaletli bir şekilde kredi dağılımı yapılması için Sanayi ve Ticaret Bakanlığına dilekçe gönderdim. Bugün oluşturulan seçim çalışmalarında benim hakkımda bazı dedikodular yer alıyor. Benim dilekçe tarihimden önce yapılan uygulamalar tamamen benim üzerime yıkılmaya çalışılıyor.
Şunu belirtmek isterim ki; Dilekçe tarihim 25 Nisan 2015’tir. Benden dolayı uygulamaya sokulduğu söylenen ve bazı esnaflarımızı mağdur eden olayların benimle hiçbir ilgisi yoktur. 2015 yılına kadar 50 – 60 Bin TL kredi alan esnaf benim yapmış olduğum bakanlık başvurusundan sonra kredi tutarı 200 Bin TL’ye kadar çıkarıldı. Ben ne yaptıysam Aybastı esnafı için yaptım.
Yapılacak olan bu seçimde aday olan Aydın AY değil yönetimimizde bulunan bütün isimlerdir. Bizde hiçbir zaman koltuk sevdası olmayacaktır. Yönetimimizde bulunan herkes alınacak kararlarda söz sahibi olacaktır. Seçildiğimiz zaman Başkanlık Aydın Ay’a verilmiş olsa bile yönetimimiz en az başkan kadar söz sahibi olacaktır. Biz yönetim olarak yanlış giden tüm işleri değiştirmek, Aybastılı esnafa eşit mesafede yaklaşmak için bu yola çıktık. Tüm Aybastılı esnaflarımıza şimdiden teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz’’ dedi.
  Etiketler