FATİH MAHALLESİ İSTANBUL'DA DERNEKLEŞİYOR
İstanbul'da yaşayan Fatihliler Esenyurt'ta dernek çatısı altında toplanmak için Fatih Mahallesi Muhtarı Hacı Doğan ile bir araya geldiler.
Fatihlilerin en fazla yaşadığı Esenyurt Talatpaşa Mahallesinde kahvaltılı toplantı düzenlediler. Toplantıya İstanbul'da yaşayan Fatih mahallelilerin yoğun katılımı dikkat çekti. Yapılan toplantıda öncelik olarak bir dernek çatısı altında tüm Fatihlileri bir araya getirme kararı alındı. Bunun için Av. Akın İlhan'a Dernek kurmak üzere geçici başkanlık verildi. Fatih Mahallesi Dernek çalışmalarını hızlı bir şekilde kurarak İstanbul'da yaşayan Fatihlileri bir araya getirmek için var gücüyle çalışacağını belirten İlhan, " Bugün tüm mahallelilerimizle birlikte olmanın keyfini çıkardık. Aybastı'da sağladıkları birlik ve beraberliği burada da sağlamak istediklerine şahitlik ettik. Bizde onların bu isteklerine kayıtsız kalamadık. En kısa zamanda Derneğimizi kurmayı, yerini açmayı ve hemşehrilerimizi tek çatı altında toplamayı arzu etmekteyiz. Bizlere destek olan tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.
Toplantıya İstanbul'dan olduğu gibi Aybastı'dan da katılım oldu. Fatih Mahalle Muhtarı Hacı Doğan , daha önce ilçemizde siyasi partilerde ilçe başkanlığı yapmış Mevlüt Demirbaş' ta bir Fatihli olarak hazır bulundular.
Toplantı katılımcıların görüş, önerileri ve ikramlar ile sona erdi