Fatsa Kızılay Başkanı Erdi Şevketoğulları Aybastılı Öğrencileri Unutmadı
Fatsa ilçesinde Kızılay Başkanı olarak görev yapan Aybastılı Erdi Şevketoğulları çalışmalarına il geneline yayarak devam ediyor. Geçen hafta ismini vermek istemeyen bir hayır sever tarafından karşılanan kışlık giysi ve botlar Erdi Şevketoğulları tarafından Aybastı’da dağıtıldı.
Aybastı’da 19 okulda hiçbir öğrenciyi ayırmadan 9 bin parça kışlık giyim dağıtıldı. Aybastı Kaymakamı Yusuf Beran Vuran, Fatsa Kızılay Başkanı Erdi Şevketoğulları, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. Kızılay Fatsa Şube Başkanı Şevketoğulları; ‘’ Türk halkının vicdan ve merhamet duyguları ile çığ gibi büyüyen ülkemizin ve dünyanın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Türk Kızılay ının bir ferdi olarak aranızdayım. 10 yıldır Fatsa Kızılay Şube Başkanlığı görevini yapmaktayım.
Türk Kızılay'ı Fatsa Şubesi olarak ; Sosyal sorumluluk Projesi kapsamında bu zamana kadar Fatsa ve Çevresinde bir çok Projeye imza attık. Bu Projemizi Fatsayla sınırlı tutmayıp çevre ilçelerde yaymayı planladık.
İlk olarak bu topraklarda doğmuş, bu toprakları unutmayan tüm akrabaları burada yaşayan, sizin içinizden çıkmış bir hemşeriniz olarak ilk Fatsa dışı projemizi Aybastı'da yapmanın haklı gururunu yaşıyorum.
Bugün Aybastı ilçemizde ayrım yapmaksızın öğrencilerimize Mont-Kazak ve Bot getirdik. Toplam 19 okulda 3 bin öğrencimize 9000 parça giyimi her öğrencimizin bedenlerine ve isim bilgilerine göre paketledik bu paketleri her okulumuza eş zamanlı olarak 08.11.2018 Perşembe Günü Dağıtımını gerçekleştirdik.
Çocuklarımız, çetin kış aylarında yağmurdan ve kardan ıslanmadan soğuktan korunacak evinden okula okuldan evine huzur içinde dönecektir.
Bizlere bu fırsatı veren Türk Kızılayı Genel Başkanımıza Yönetim Kurulu üyelerimize bu bağışı yapıp hediyelerimize sponsor olan giyim firmasına Aybastı’da bizi bu güzel insanlarla buluşturup. Bu güzel programı düzenleyen İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf Beran VURAN bey'e Teşekkür Ediyorum.’ Dedi.
Program sonunda ise tüm öğrenciler tarif edilemez bir mutluluk yaşadılar.