FETÖ’nün Karadenizde en büyük merkezi Ordu ili…
FETÖ terör örgütüyle ilgili mücadele bir türlü bitmek bilmiyor. Yine son günlerde AK Partiye yakın gazeteci yazarlar Karadenizdeki FETÖ merkezinin Ordu ve Giresun illerinin olduğunu ve FETÖ örgütüne en büyük meblağların buradan aktarıldığı belirtiliyor. Başbakan yardımcısı ve Ordu milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un en büyük düşmanlarının Ankara ve İstanbul’da değil, memleketi Ordu’da olduğu belirtiliyor. Savcı Zekeriya Öz’ün Ordu’dan kaçırılma olayı sırasında Ordu’dan FETÖ’ye büyük para aktarıldığı iddiaları da gündeme getirildi. Bu konuda Ordu üniversitesinin de adeta FETÖ’cülerin mekanı haline geldiği iddia ediliyor.
FETÖ/PDY örgütüyle bir yandan mücadele sürerken Ordu ilinin arka sıralarda kalması ve soruşturmaların sessiz sedasız yürütülmesi ve hatta Ordu Üniversitesinde yaşanan ve FETÖ örgütüyle ilgisi olanların korunduğu da iddialar arasında yer alırken, emniyet birimlerini bu konulardan  haberi olduğu halde soruşturma yapılmaması da eleştiriliyor.
 FETÖ’NÜN KARADENİZDEKİ MERKEZ ÜSSÜ ORDU..
AK Partiye yakınlığı ile bilinen yazarlardan gazeteci Ömer Turan paylaştığı twitlerle de bazı yetkilileri uyarmaya çalıştığı görülüyor. Turan, Twitterde yaptığı paylaşımlarında Ordu’yu hedef göstererek, “Karadenizdeki FETÖ merkezi Ordu Giresun’dur. Karadenizde FETÖ’ye en büyük meblağ buralardan aktarılıyor. Ordu hala FETÖ’nün kalesidir” diyerek paylaşımlarda bulundu.
“NUMAN BEYE GÖSTERE GÖSTERE, OPERASYON”
 Ömer Turan başka bir paylaşımla da büyük dikkatler çekiyor.. “FETÖ’nün merkez üssü  olan kasalarından Ordu’dan Zekeriya Öz’ün kaçışı sırasında büyük paralar aktarıldı. Numan bey çok merhametli hüsnü zan sahibi biri olduğu için, Ordu ve Ankara’daki yeminli FETÖCÜ’ler, göstere göstere en büyük operasyonu onlar çekiyor.  Numan beyin en büyük düşmanı Ankara ve İstanbul’da değil, kendi memleketi Ordu’dan.. En büyük operasyonu onlar çekiyor, Numan bey de sadece seyrediyor” diyerek önemli paylaşımlarda bulundu.
 ORDU ÜNİVERSİTESİNİ MEKAN MI TUTTULAR?
 Tüm bu olaylar ve yaşananların yanı sıra şimdi de Ordu’yu sarsacak yeni bir FETÖ iddiaları Ordu Üniversitesinde yaşanıyor. Üniversitede FETÖ operasyonun engellendiği belirtilirken, bazı isimlerin Üniversite rektörü  Tarık Yarılgaç tarafından korunduğu ve onlara sahip çıkıldığı iddia ediliyor.?
 FETÖ operasyonlarında Ordu üniversitesinde emniyet bilgilerine rağmen  geri hizmete çekilip, görevinden atılmayıp, bekletilen görevliler olduğu halde bu isimlerin hala görevde tutulduğu ve geri hizmetlere verildiği belirtiliyor.
Burada öne çıkan isimlerin başında Ordu Üniversitesi rektörü ,METİN KARAKUŞ hakkında bilgi sahibi olunduğu halde neden hala  Üniversitedeki görevinde tutulduğu belirtilirken Ordu üniversitesinde ideolojik hakimiyete niçin göz yumuluyor? FETÖ’ cüler hâlâ güçlü ve hakim göründüğü ve bu kişilerin korunması ve isimlerin gizlenmesi konusunda Üniversite rektörü Tarık Yarılgaç tyarafından korundukları ve sahip çıkıldığı iddia ediliyor.
 GÖZÜ HALA ORDU’DA ..
 İşte tüm bu olaylardan sonra FETÖ terör örgütünün gözünün hala Ordu’da olduğu, sanki Ordu ili FETÖ açısından maddi bir kaynak olarak görüldüğü anlaşılmaktadır. O nedenle Ordu’yu yöneten amir, güvenlik birimleri ve üst düzey yetkililerine sesleniyoruz. Lütfen şu FETÖ lanetini Ordu’dan temizleyiniz.. Ordu halkı suçsuz yere iftira atılarak hapse atılanların yanındadır. FETÖ’yle ilgisi olup da saklananların ve onları koruyanların  karşısındadır. Lütfen biz bir kez daha uyarmak zorundayız..
 Kaynak: ORDU YÖN GAZETESİ
  Etiketler