Hayırsever İş Adamı Orhan Güner Sözünü Tuttu
Aybastılı iş adamı Orhan Güner Perşembe Yaylasına yaptırmış olduğu Camiinin açılış töreninde Ortaköy Mahallesi için vermiş olduğu okul sözünü yerine getiriyor. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ile birlikte Ordu Valisi Seddar Yavuz’un makam odasında yapılacak olan okulun protokolü imzalandı.
Aybastılı hayırsever işadamı Vefa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, Ortaköy Mahallesine 12 derslikli okul yaptıracak. Ortaköy Mahallesinde yaptırılacak olan okulun protokolü Ordu Valisi Seddar Yavuz, işadamı Orhan Güner, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Aybastı Kaymakamı Refik Özsoy, Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, AK Parti Aybastı İlçe Başkanı Fazlı Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ve Aybastı Kızılay Şube Başkanı Hüdaver Özdemir’in katılımıyla Valilik makamında imzalandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Seddar Yavuz: 'Aybastı ilçemize bağlı Ortaköy Mahallesine 12 derslikli bir okul yapılması için protokol imzalayacağız. Ordu’da eğitim-öğretime devlet olarak belli konularda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama devlet-millet işbirliği olduğu zaman eğitim öğretimindeki problemleri çözmek daha kolay, daha hızlı olacak. Hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini bekliyoruz. Kendisi İstanbul'a gitmiş. İstanbul'da dişiyle tırnağıyla yer edinmiş ve sonra doğup büyüdüğü mahallesini, ilçesini ve ilini unutmayan bir hemşehrimizle beraber bugün Aybastı İlçesi Ortaköy Mahallesinde 12 derslikli bir okul protokolü imzalayacağız' şeklinde konuştu.
Hükümetin, eğitim alanında son 15 yılda büyük bir devrim gerçekleştirdiğini ifade eden Vali Yavuz, “Ordu’da derslik sayımızı ikiye katladık. Cumhuriyet tarihi boyunca Ordu’ya yapılan derslik 3 bin civarındadır. Son 15 yıl içerisinde 3 bin derslik daha Ordu’ya kazandırılmıştır. İşte böylesine kazanan, kazandığını da milletimizin geleceğine aktaran kardeşlerimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Bırakın 12 derslik bir okul yapmayı, okul için bir tuğla dahi getirmiş olsalardı kıymetli işadamımızı alnından yine öperdim. Kendisini tebrik ediyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
 İşadamı Orhan Güner de, ' Kendi memleketime, kendi mahalleme okulumuzu kısa sürede yapıp, eğitim yılına yetiştireceğiz. Memleketimize Allah daha nice hizmetleri yapmayı nasip etsin. Böyle bir fırsatı bizlere verdiği için de Sayın Valimiz Seddar Yavuz’a ve sizlere teşekkür ediyorum' dedi.
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ise konuşmasında, ”Aybastılı işadamımız Orhan Güner’in doğduğu, büyüdüğü ilçe Aybastı’ya, Perşembe Yaylası’ndaki yatırımlarından sonra 12 derslik okul ve ortaokul birlikte kazandıracak. Bu okulun Aybastı’mızda eğitime hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek, teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, Ortaköy mahallesinde yaptırılacak olan 12 derslikli okul binasının protokolü, Vali Seddar Yavuz ve Vefa Holding A.Ş adına hayırsever işadamı Orhan Güner tarafından imzalandı.