Hilmi Güler Aybastı’ya Damga Vurdu
Dr. Mehmet Hilmi Güler; ‘’ Gölgede Duranın Gölgesi Olmaz ‘’
01 Mart 2019 Cuma akşamı Aybastı’ya gelerek geceyi Aybastı'da geçirdi. AK Parti Belediye Başkan Adayı Beytullah Geçtan’ın projelerini değerlendiren Hilmi Güler ile Aybastı Belediye Başkan Adayı Beytullah Geçtan’ın projeler üzerindeki uyumluluğu gözlerden kaçmadı. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler Cumartesi günü Aybastı meydanında Aybastılılara hitap etti.
İlçe Başkanı Fazlı Eren'in konuşmasıyla başlayan mitingde sırasıyla MHP İlçe Başkanı Şenel Pürçek, Ak Parti Aybastı Belediye Başkan Adayı Beytullah Geçtan, Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, İl Başkanı Halit Tomakin birer konuşma yaptılar.
En son kürsüye Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler çıktı. Güler konuşmasına, dün akşamdan beri Aybastı'da gerçekleştirdiği temasları ve bu sabah ziyaret ettiği eşsiz doğal güzelliğe sahip Perşembe Yaylasını anlatarak başladı.
Güler, kürsüden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu anda Aybastı için yapacaklarını anlatarak devam etti. Mehmet Hilmi Güler, " İstanbul'u ve Ordu'yu nasıl temiz havaya kavuşturduysak Aybastı’yı da kavuşturacağız. Aybastılı'ya sözümüz olsun doğalgazı getireceğiz. Aybastı'ya AK Parti hükümetimiz tarafından harika bir hastane yapılmış. Duydukki içerisinde doktor eksikliği varmış akşam bunun da istişaresini yaptık. Hastanemizin eksik olan doktorlarını da en kısa zamanda atamasının yapılmasını sağlayacağız. Aybastı - Kabataş arasındaki yolun ve buna bağlı olarak çevre yolunun yapımını da İnşallah bize nasip olacak."
Güler yapacaklarının bunlarla sınırlı olmadığını Perşembe Yaylası ile ilgili de harika projelerinin olduğunun altını çizdi." Aybastılı hayvancılığını, tarımını yaşadığı yerde yapacak. Yumurtayı ve sebzeyi dışarıdan almayacak. Meraları ilçe halkımızın kullanımına açarak hayvancılığı ve tarımı geliştireceğiz" dedi.
Aybastı'da yaşayan insanların boş vakitlerini geçirecekleri harika bir sosyal alan projesi tasarladıklarını da belirten Güler, "Aybastı'da oturan doktor, öğretmen, memur ve vatandaşlarımız bişeyler yapmak için Fatsa'ya Ordu'ya gitmeye ihtiyaç duymayacaklar hepsini yapacağımız çok amaçlı sosyal tesisimizde bulacaklar."
Beytullah Geçtan'ı sizlere emanet ediyorum. Onun yapmadığı yerde Büyükşehir olarak biz yapacağız bizimde yapamadığımız yerde Ankara'ya gideceğiz hükümetimizden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan'dan isteyeceğiz diyen Mehmet Hilmi Güler, yarın Ordu'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere Aybastılıları davet etti..
Alanı dolduran binlerce Aybastılı'nın tezahüratları eşliğinde seçim koordinasyon merkezi açılışını yapmak üzere alandan ayrıldı.
Binali Yıldırım Telefonla Bağlandı
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler, Aybastı ilçesinde halkın sorularını cevapladığı sırada, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım kendisini telefonla aradı. Görüntülü olarak Aybastı sakinlerine seslenen Yıldırım, "Ordu- İstanbul el ele" dedi.
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hilmi Güler, 31 Mart yerel seçimçalışmaları kapsamında, beraberindeki heyet ile Çatalpınar, Kabataş ve Aybastı ilçelerine giderek, bölge halkı ve esnafla bir araya geldi. Ziyaret ettiği ilçelerde coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Güler, halkın taleplerini dinledi. Aybastı sakinleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen Hilmi Güler, soruları
cevapladığı sırada AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dan gelen telefona cevap verdi. Güler, Aybastılıları görüntülü olarak Yıldırım ile görüştürdü.
'ORDU- İSTANBUL EL ELE'
Görüntülü görüşme sırasında Güler, Yıldırım'a "Aybastı için ne yaptığımızı söyler misiniz?" diye sordu. Bunun üzerine Yıldırım, "Aybastı için ne yaptığımızı söylememize bile gerek yok. Aybastı'dan şehir merkezine giderken yol önceden nasıldı, şimdi nasıl? O dağlardan geçen o yolları nasıl yaptığımızı, nasıl güzelleştirdiğimizi Aybastılı hemşehrilerimiz iyi bilir. Perşembe Yaylası'na, Tokat Reşadiye'ye gidiş yolunu nasıl yaptığımızı iyi bilirler" diyerek Güler'in sorusunu cevapladı.
İlçe sakinlerinin Aybastı'ya davet ettiği Binali Yıldırım, "İlk fırsatta geleceğim. Ordu- İstanbul el ele" yanıtı verdi.