İYİ Parti Aybastı’da Adayını Açıkladı
Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte adaylarını tek tek belirleyen partiler içerisine İYİ Parti Aybastı teşkilatı da dahil oldu. Parti Belediye Başkan Adayını yönetim kurulunu toplayarak ilçe binasında açıkladı.
İYİ Parti İlçe Başkanı Mevlüt Demirbaş daha önce sosyal medyadan yaptığı açıklamada ‘’ Genç Bir Aday ‘’ olarak İYİ Parti’nin adayının genç olacağından bahsetmişti. Parti içi görüşmelerden sonra ise ortak karar ile birlikte Yüksel Tokat Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Aybastı Parti Binasında açıklama yapan İlçe Başkanı Mevlüt Demirbaş; ‘’ 31 Mart Yerel Seçimleri hepimiz için çok önemlidir. Bilhassa İYİ Parti için oldukça önemlidir. Türkiye’deki gidişatı hepimiz görüyoruz. Kimse Kimseyi kandırmasın. AK Parti’nin durumunu görüyorsunuz. Bizlere yıllardan beri yalan, yalan, yalan bu günlere kadar geldik. AK Parti ile gidişat iç savaşa gidiyor. Akıllı olmamız lazım, diri olmamız lazım, iyi olmamız lazım.
Biliyorsunuz aday adayımız vardı. İçerimizden genç bir kardeşimiz adayımızdı. Dolayısı ile Yüksel Tokat kardeşimiz de ben de İYİ Partiliyim dedi, ben de bu davada varım dedi, ben de sizin yanınızdayım dedi ve aday adayımız Yunus kardeşimiz ile görüştük. Yunus Kelebek kardeşimiz de dedi ki; Yüksel abim aday ise ben yokum, onun yanında destekçiyim. Bugün ilçe yönetim toplantımızda adayımızı sizlerle tanıştırmak için toplandık. Şölen nispetinde de adaylık tanıtımımız yapılacaktır.’’ Dedi.
Beleidye Başkan Adayı Yüksel Tokat ise;
‘’ 47 yıldır Almanya’da ticaret ile uğraşan biriyim. Şirketlerimin hepsini bırakarak Aybastı’ya temelli geldim. Şunu belirtmek isterim ki kazanmak da var kaybetmek de var. Ama ben kazanmayacağımız yola çıkmam. Benim isime, şana, şöhrete ihtiyacım yok. Ben Aybastı’ya aslında yatırım amaçlı geldim. Bu süreçte de baktım ki Aybastı’da Belediye olarak büyük bir noksanlık var. Hiç kimse bir şey yapmıyor, doğruyu kimse söylemiyor. Çıkar grupları var. Aybastı’nın 180 binlik nüfusunun geleceğine 3 kişi karar veremez. Aybastı’yı birlik ve beraberlik içerisinde yöneteceğiz. Projelerimiz de ileriki günlerde tüm seçmenlere ulaşacaktır. ‘’ dedi.
  Etiketler