İzzet Gündoğar Turistlik Alanlar İle Yakından İlgileniyor
Aybastı sınırları içerisinde yer alan Türkiye'nin en yüksek şelalesi olan Uzundere Şelalesinde Aybastı Belediyesi çalışmalarını aralıksız sürdüyor. Tanıtımından sonraki süreçte ziyaretçi çekmeye başlayan Uzundere Şelalesine yürüyüş yolu, oturma kamelyaları, kafeterya, tuvalet ve diğer ihtiyaçlarının karşılanacağı çalışmalar başlatıldı.
Aybastı’nın turizm açısından önemli bir değeri olan Uzundere Şelalesi çevre düzenlemesi ve ziyaret edeceklerin ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde karşılanacağı bir ortam hazırlamak isteyen Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ekipleri ile birlikte çalışmanın startını verdi. Aybastı Belediyesi ekiplerinin hafta sonuna kadar bu çalışmayı tamamlayacağı bildirildi.
Aynı zamanda Uzundere Mahallesinde belirlenen yollar da beton yol yapılmaya başlandı. Ordu’nun Büyükşehir olmasından sonra çalışma ağı genişleyen Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın Aybastı’ya uzak olan mahallelerin sorunlarını çözüme kavuşturması da Aybastı halkı tarafından dikkat çekiyor. Uzundere Mahallesinde yapılan beton yol çalışmaları hakkında açıklama yapan İzzet Gündoğar;
‘’ 2014 seçimlerinde hemşehrilerimize tekrar göreve gelirsek ilçemiz genelinde 50 km beton yol yapacağız diye söz vermiştik. 2016 yılında 10 km 2017 yılında 37 km yolu bitirip hizmete sunduk ve bu senede 15 km beton yol yapımına başladık devam ediyoruz. Hedeflerimizi yıl sonu itibariyle 12 km fazlasıyla aşmış olacağız. Yüce Mevlaya şükürler olsun bizleri mahcup etmediği için. Bugün Uzundere Handanevyannı mevkiini Tamamladık.Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur Demiş atalarımız. Herşey söz verdiğimiz gibi çalışmalarımız devam ediyor.’’ Dedi.
Haber : Özkan AKSU