Kabataş’a Meydan Yapılıyor, Darısı Aybastı’nın Başına
Kabataş’a Meydan Yapılıyor, Darısı Aybastı’nın Başına
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projesi olarak gündeme gelen Kabataş’a kent meydanı yapım projesi hayata geçiyor. Ekonomik açıdan ve iş alanı olarak sahil ilçelerinden sonra ilk sırayı bekleyen Aybastı’da 1957 yılından bu yana aynı meydanı kullanıyor. Büyükşehir tarafından birçok ilçeye yapılan şehir meydanı projeleri Aybastı için şimdiye kadar düşünülmedi. Her seçimde ve geçtiğimiz 16 Nisan referandumunda en çok oyun çıktığı 4 ilçeden biri olan Aybastı’ya Büyükşehir tarafından yapılan yatırımların neden yapılmadığı ya da gecikmeli olarak geldiği sorusuna halk cevap arıyor. Aynı zamanda vatandaşlar ise Büyükşehir’in bizim ana gelirlerimizi toplayarak en fazla hizmet yaptığı sahil şeridinde daha fazla ‘’hayır oyu’’ çıkmış olmasına tepki gösteriyor. Aybastılı vatandaşlar hak ettiğimiz hizmetleri istiyoruz diyerek seslerini Büyükşehire duyurmaya çalışıyor.
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yeni projesi olarak gündeme gelen Kabataş’a kent meydanı yapım projesi hayata geçiyor. Yakın zaman içersinde ihaleye çıkarılacak olan proje, ilçe belediye binası ve kaymakamlık binalarının önüne yapılacak.
5 Ayda Tamamlanacak
Kabataş Kent Meydanı Projesi hakkında konuşan Başkan Enver Yılmaz, “Proje yakın bir zamanda ihaleye çıkarılacak. Ve ön gördüğümüz süre 5 ay. 5 ay sonra Kabataş bir kent meydanına kavuşacak. Bize daha öncelerinde gelen talepler kent meydanının kaymaklık binasının önüne yapılması yönündeydi. Bizde ilçe beledeyesi binamızıda projeye dahil ettik ve daha geniş bir meydan ortaya çıkartmak istedik.” dedi.
Projenin 6974 m²’lik bir alanda inşaa edileceğini vurgulayan Yılmaz, “Projede mescit, 23 araçlık otoparki kuru havuz sistemleri, yeşil alanlar, kaldırım düzenlemeler ve otutma birimleri de yer alacak.” şeklinde konuştu.