Kavganın Olduğu Yerde Olmam Diyen Bakan Kurtulmuş İstanbul’dan Aday
Açıklanan Milletvekili kesin aday listelerinden en merak edilen iktidar partisinin listesi oldu. AKP'de ağır top olarak adlandırılan çok sayıda isim liste dışı kalırken, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş bu kez İstanbul'dan aday oldu.
Listede büyük değişikliğe giden AK Parti’de Numan Kurtulmuş yerini korudu. 25. ve 26. Dönem Ordu’dan aday olarak Milletvekili seçilen, AK Parti hükümetlerinde Başbakan Yardımcısı, Hükümet Sözcüsü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi önemli görevlerde bulunan Numan Kurtulmuş İstanbul 3. Bölge 1. Sıra Milletvekili adayı oldu.
İki dönem Ordu’dan seçilen Bakan Numan Kurtulmuş en son yaptığı Ordu Ziyaretinde adaylık meselesi ve Ordu hakkında sorulan sorulara ’’ Ben kavganın olduğu yerde olmam ‘’ diyerek cevap vermişti.
Ayrıca AKP'nin açıkladığı aday listesi kamuoyunda sürpriz olarak yorumlandı. Burhan Kuzu, Şamil Tayyar, Mehmet Metiner, Cemil Çiçek, Aydın Ünal, Ali Babacan, Metin Külüng gibi partide öne çıkan isimlerle, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü AKP'nin aday listesinde yer almazken Numan Kurtulmuş yerini korumayı başardı.