Kemal Düz Aybastı’da İmza Günü Yapacak
Aybastı Karamanlı Mahallesi eşraflarından Astsubay Emeklisi Tarihçi Kemal Düz Perşembe Yaylasının ve Aybastı’nın tarihine ışık tutan ‘’Yedi Dağın Ardı Aybastı Perşembe Yaylası’’ kitabı için imza günü düzenleyecek.
Türkiye’nin birçok yerini gezmiş, bilgi ve belge toplayarak Perşembe Yaylası tarihine ışık tutmak için çabalamış olan Kemal Düz’ün kitabı basıldı. Ülkenin birçok yerinde imza günlerine katılacak olan Kemal Düz 27 Ocak Cumartesi günü Aybastı’da imza günü düzenleyecek. İmza günü Ensar Kitabevinde düzenlenecek.
Aybastı ve Perşembe Yaylasının tarihi gelişimine ışık tutan belgeler ile çıkmış olan kitapta tarihe tanıklık edenlerden faydalanıldığı belirtiliyor. Yedi Dağın Ardı Perşembe Yaylası kitabını okumak isteyenler ve evlerindeki kütüphanede yer almasını isteyenler için Cumartesi günü Kema Düz Aybastı’ya gelerek imza gününü gerçekleştirecek.
Kitap Tanıtım Yazısı:
Hazırlanma aşaması 20 yıldan fazla bir zamanı kapsayan kitapta Ordu'nun şirin bir ilçesi olan Aybastı'nın dünden bugüne tarihi anlatılmaktadır. Kitap sadece Aybastı tarihini değil, Canik Dağları'nın da tarihini kapsar. Kuruluşundan günümüze Aybastı üzerine yazılmış kitap ve belgelerden de yararlanılan kitapta ilk defa göreceğiniz bilgi ve belgeler yer almaktadır. Bütün bunların ötesinde, anı kitabı özelliği de taşımaktadır. Aybastı'da kentleşme ve göç konusu sebepleriyle, sonuçlarıyla incelendi. Aybastılı şair ve yazarlar tanıtıldı, eserlerinden örnekler verildi. Tarihsel, kültürel, ekonomik, coğrafik ve ve sosyolojik açıdan tüm yönleriyle Aybastı’yı gözler önüne seren kitap, tarihten bir yaprak niteliği taşıyarak, ilerde Aybastı ve Perşembe Yaylası üzerine inceleme ve araştırma yapacaklara günümüze ait bir mirastır.
  Etiketler