Kızılot Yaylasında Ağa Yüksel Tokat Oldu
912. Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali kapsamında Pelitözü Mahallesi Kızılot Yayla şenlikleri de dolu dolu geçti.
Bu yıl 19.uncusu düzenlenen Kızılot Yayla Şenliğinde karakucak güreşleri yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı Belediyesi ve Pelitözü Derneği ile ortaklaşa düzenlenen festivalde gerek vatandaşların katılımı gerekse protokol katılımı yoğundu.
İlçe Kaymakamı Refik Özsoy, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, Ak Parti Aybastı İlçe Başkanı Fazlı Eren, Perşembe Yaylası Güreş Ağası ve Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Karayel, Çekmeköy  Ordulular Derneği Başkanı Metin Çoban, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda güreş sever vatandaş katıldı.
Çeşitli etkinliklerin ardından Güreş Meydanında güreşçiler yerlerini aldı. Tozkoparan Güreşleri’nin yapıldığı Kıran kırana geçen mücadelelerde izleyiciler güreşlere doydu.
Pelitözü Mahallesi Kızılot Yaylası şenliklerinin ağalığını 52 bin liraya Yüksel Tokat aldı. Memleketinden kopmayan gurbetçilerden biri olan Yüksel Tokat’ın ağalığı vatandaşlar tarafından da kutlandı. Aybastı’da herkes tarafından tanınan İş Adamı Yüksel Tokat Kızılot Yaylasında 52 Bin Lira vererek Kızılot Yaylası Güreş ağalığını aldı.
Şenlikler de güreşlerin tamamlanması ile ödül töreninin ardından son buldu.
  Etiketler