Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş’a Açık Mektup
Numan Kurtulmuş’un yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olmasını geçtiğimiz haftaki sayılarda Aybastı için büyük şans olarak yorumlamıştık. Perşembe Yaylası gibi yaz sezonunu boş geçirmeyen her geçen gün kendisini aşan bir Turizm Alanına sahip olan Aybastı Bakandan girişim bekliyor.
Seçim döneminde Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunan Numan Kurtulmuş’un bizzat kendisi Perşembe Yaylasına Teleferik projesinden bahsetmiş ve neden olmasın demişti. Şimdi de bizler Aybastılılar olarak Karadenizin en çok gelişen ve büyüyen cazibe merkezi haline gelen Perşembe Yaylasında ‘’ Karga Tepesine’’ teleferik yapılması için çalışmaların başlamasını istiyoruz. Ayrıca Perşembe Yaylasında bulunan Göletin ayağında bulunan DSİ’ye ait yere Otel yapılması da isteniyor. Yerin hazır olması Kültür ve Turizm Bakanlığının da elini güçlendireceği bakanlığa ait otel ve restoran yapımı için bir engel olmadığı dillendiriliyor. Karga Tepesinin eteğinde, Göletin hemen ayağında bulunan ve yer olarak da uygun olan alanın değerlendirilmesi için de Numan Kurtulmuş’tan proje bekliyoruz.
Dünya harikası Mendereslere kuş bakışı olarak bakılan Karga Tepesi Perşembe Yaylası için ayrı bir önem arz ediyor. Yapılacak Teleferik tesisi ve Otel de bu tepenin cazibesini daha da genişletecek olup, Perşembe Yaylasına ayrı bir hava katacaktır. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş’un da yakından bildiği Perşembe Yaylasına için farklı projeler ile hizmet getirmesini tüm Aybastılılar olarak istiyoruz. Bu fırsatı değerlendirmek ve kendi memleketimizden olan Kültür ve Turizm Bakanının Ordu çevresine yoğunlaşmasını sağlamak da bir nebze olsun vatandaşlar olarak bizim elimizdedir.
Her dönem iktidar partiye tam destek veren Aybastı halkı Turizm alanında gelişmekte olan Perşembe Yaylasına ve Aybastı’ya yatırımı hak etmektdir.