İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 23.06.2020, Son Güncelleme: 23.06.2020

Maske ve mesafeye SIKI DENETİM

1 Haziranda başlayan normalleşme süreciyle birlikte kurallara uyulmayınca Türkiye genelinde vaka sayılarda artış başladı. Aybastı’da 16 Haziran Salı günü sıkı bir şekilde başlayan maske denetimi devam ediyor. Maske takmayanlara idari para cezası kesiliyor.
Sürekli devriye atan polis ekipleri araçlardan sık sık anons ederek vatandaşların maske takması ve sosyal mesafe kurallarına uymaları çağrısında bulunuyor. Ekipler; maske takmayanlara valilik emrine uymadıkları gerekçesiyle 392 lira idari para cezası kesmeye devam ediyor.
Emniyet güçleri tarafından yapılan sıkı denetimde Aybastılı vatandaş ‘’ Hem Polisin hem vatandaşın sağduyulu olması ‘’ gerektiğini vurguluyor. Özellikle denetimlerin sıkılaştığı Çarşamba günü yaşanan olaylardan sonra Aybastı esnafı bu konuda dert yanmaya başladı. Emniyette görevini yerine getiren personellerin biraz daha sağduyulu davranması gerektiğini, vatandaşa karşı yapıcı davranılmasını gerektiğini belirttiler. Aybastı’nın küçük yer olduğunu belirten esnaflar Çarşamba günü sokakta yaşananların hoş olmadığını da söyleyerek Emniyet güçlerine bir nebze sitemde bulundu.
Diğer yandan Polisin de vatandaş için uğraştığını belirten esnaflar vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini de söylemekteler.
Ayrıca vatandaşların genelinin ortak olarak toplam mesafesi en fazla 2 km olan Reşadiye ve Fatsa Caddesi üzerinde denetimlerin polis arabaları ile ses kirliliği oluşacak şekilde değil de yetkililerin yaya olarak görevlendirilip yapılması talebi dile getirilmekte.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar