Millet Kıraathanesi Açıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halk yararına projelerinden biri olan ve seçim döneminde vaat edilen Millet Kıraathanesi Aybastı’ya açıldı. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar tarafından açılan Millet Kıraathanesi Aybastılı vatandaşlara hizmet vermeye başladı.
Vatandaşa hizmet vermek adına açılan kıraathanede çay ve sıcak içeceklerin yanı sıra kitap okuma alanları, televizyon izleme alanı ve mescit de bulunuyor. Aybastılı vatandaşların bedava yararlanacağı bu hizmetin açılışında konuşan Belediye Başkanı Gündoğar; ‘’ Daha önce ilçemize hanımlar lokali yaparak hanım kardeşlerimizi ve ablalarımızı rahata kavuşturmuştuk. Bugün ise Aybastılı erkek vatandaşlarımıza hizmet verecek olan Millet Kıraathanesini açıyoruz. İçeride belediye tarafından karşılanacak hizmetlerin yanı sıra mescit ve kitap okuma alanları da mevcuttur. Gündüz yaşlılarımızın yararlanacağı bir hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Akşam vakitlerinde de mesai sonrası bizlerin sohbet edebileceği bir ortam yaratmaya çalıştık. Aybastımıza hayırlı ve uğurlu olsun.’’ Dedi.
Açılışta yer alan Aybastı Kaymakamı Yusuf Beran Vuran ise; ‘’ Bürokratların görevi vatandaşa hizmettir. Bizler tüm kurumlarımızla önce vatandaş diyerek sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu uğurda mesai harcamaya da devam edeceğiz. Anlamlı bir projenin hayata geçmesi bizleri de sevindirmiştir. İlçemize hayırlı olsun.’’ Dedi.
Açılış programından sonra Millet Kıraathanesine gelen vatandaşlara çay ve poğaça ikramında bulunuldu.