Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın Acı Günü
‘’ Ülkücü Camia Reisini Kaybetti ‘’
AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın yeğeni, eski Aybastı Milli Eğitim Müdürü Merhum Necip Çağman’ın oğlu Ülkücü Camianın tanıdığı ve sevdiği bir isim olan Sefalık Mahallesinden Yurdakul Çağman mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düştü.
Bir süre önce rahatsızlanan ve pankreas kanseri teşhisi konulan 55 yaşındaki Yurdakul Çağman, Ankara’ya sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 24 Nisan Çarşamba sabah saatlerinde yaşam savaşını kaybetti.
Tüm çevresinde vatan aşığı ve iyiliksever bir kişilik olarak tanınan Yurdakul Çağman’ın acı haberi sevenlerini yasa boğdu. 25 Nisan Perşembe günü köyü olan Sefalık Mahallesinde toprağa verilen Çağman’ın Cenazesine Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, AK Parti Odu İl Başkanı Halit Tomakin, çok sayıda bürokrat ve komşu ilçe Belediye başkanları katıldı. Vatandaşların da yoğun şekilde katılım sağladıkları cenaze merasiminde Çağman namazı kılındıktan sonra sevenleri tarafından toprağa verildi. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.