Numan Kurtulmuş Aybastı’da Halka Seslendi
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, özel uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na geldi. Buradan karayoluyla Gölköy İlçesi’ne giden Numan Kurtulmuş, daha sonra Aybastı’da açık hava mitingi yaptı. Aybastılılardan 16 Nisan Referandumunda Evet için destek istedi.


FETÖ ve terörle mücadeleyi sürdüreceklerini de anlatan Numan Kurtulmuş, Avrupa ülkelerini eleştirdi. Türkiye’nin politikacılarının Avrupa ülkelerinde Türk vatandaşlarla buluşmasının engellendiğini belirten Kurtulmuş, “Almanya’nın istihbarat başkanı, biz diyor; ’15 Temmuz’u FETÖ’nün yaptığına ikna olmadık’. Arkadaş, FETÖ’nün yaptığına ikna olman için 250 yurttaşımızın şehit olması yetmedi, 250 bin yurttaşımız mı şehit olsaydı ? Yine yetmedi, FETÖ’nün 4-5 adamı ‘biz FETÖ’cüyüz’ diyerek gidiyorlar Norveç’ten sığınma talep ediyorlar. 2-3 saatte adamlara siyasi sığınma veriyorlar. Şu tabloya bakar mısınız ? Burada da bitmedi. Türkiye’nin politikacılarını orada Türk vatandaşlarıyla buluşturmayanlar, maalesef gazetelerde de gördünüz PKK’nın teröristlerini, posterleriyle, pankartlarıyla hem de polis kordonunda, korumasında ‘Hayır’ kampanyası yapmasını müsaade ediyorlar” dedi.
‘’Seçimlerde Dışarıdan Davetsiz Misafirler Var…’’
Seçimlerimizde dışarıdan davetsiz misafirler var. Şimdi bunları konuşacağız. Bunları söylediğimde zaten neden Evet dememiz gerektiğini anlayacaksınız. Şimdi şu aday var bu aday var, şu parti var bu parti var, evet diyenler var hayır diyenler var… 2010’da da referandum yaptık evet diyenler vardı, hayır diyenler vardı, bir de yetmez ama evet diyenler vardı.  Ama bu seçimde maalesef dışarıdan dahil olanlar oldu.  Önce Avusturya’da, ardından Almanya, ardından Hollanda… Dediler ki oradaki bazı siyasetçiler sakın ha buraya Türk siyasetçiler gelmesin. Sakın ha burada Evet kampanyasında bulunmasınlar. Yolları kapadılar, hava alanlarını kapadılar, salonları kapadılar. Atları ile köpekleri ile vatandaşlarımızın üzerine saldırdılar. Bizim vekillerimizi bakanlarımızı almayanlar PKK Yandaşlarına hayır kampanyası yapmaları için müsaade ettiler.  Yetmedi… Baktılar ki yurdun her bir yanından evet sesleri yükseliyor kendi gazetelerinde hayır kampanyası yapmaya başladılar. İsviçre’de bir gazete Cumhurbaşkanımızın resmini kullanarak manşet atmış Erdoğan’ın diktatörlüğüne hayır demek için kararınız hayır olsun. Hem de Türkçe olarak yayınladılar. İnşallah bütün bu gavurlara Türkçeyi2de öğreteceğiz Allah’ın izni ile… 16 Nisanda kararımızı evet olarak sandıklardan taşacağız.
DAHA ETKİN BİR SİYASET ORTAYA ÇIKACAK
Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte darbe tehdidinin de ortadan kalkacağını anlatan Numan Kurtulmuş, “Bu sistemde darbe yok, darbe tehdidi yok. Kirli siyaset pazarlıkları yok. Bu memlekette hükümet pazarlıklarının olduğu günler oldu. Bunların hepsi geride kalıyor. Şimdi yeni, güçlü ve karar alan, 5 yıldan 5 yıla hükümeti seçen ve 5 yıldan 5 yıla seçim olan bir Türkiye. Öyle kısa sürelerde seçim de yok, hükümetler de yok. Bütün terör örgütlerine ‘hayır’ demek için 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz. Ekonomik sıkıntıları geride bırakmak için, Türkiye’nin siyasi krizlerin içerisine düşmemesi için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, torunlarımız için, güçlü ve büyük Türkiye için 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz. Öyle bu Avrupa’daki 72 düvel Türkiye’nin güçlü olmasını istemez. Onlar biliyorlar, bizi bilmeseler Osmanlı’yı, Selçuklu’yu biliyorlar. Ecdadımızın Avrupa kıtasına katkılarını biliyorlar. Onların istediği Türkiye şöyle bir Türkiye’dir; Tek ayak üstünde Avrupa’nın terbiye salonunda beklersek bizden iyisi yok. Sadece para değil, gavurlardan emir almayı da başarırsak, emir de alırsak bizden iyisi yok. Ama ne zaman ‘biz sizden para almıyoruz, IMF de sizin olsun. ‘İstiyorsanız IMF’ye borç verelim’ dediğimiz zaman bizden kötüsü yok. O’nun için o manşetleri atıyorlar. O’nun için Aile Bakanımızı arabasından çıkarmıyorlar. O’nun için maalesef köpekleriyle, atlarıyla halkımızın üstüne sürüyorlar, saldırıyorlar. Daha iyi yönetileceğiz, daha güçlü karar alacağız. Daha etkin bir siyaset ortaya çıkacak. Ve Allah’ın izniyle bu memlekette hep daha ileriye gideceğiz” ifadelerini kullandı.
Coşkulu kalabalığa seslenen Numan Kurtulmuş daha sonra karanfil atarak konuşmalarına son verdi.