Numan Kurtulmuş Net Konuştu;
İstanbul’da bulunan Ordulu STK’lar ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş adaylık süreci ile ilgili net açıklamalar yaptı. Seçimlerde aday olacak isimlerin nasıl belirleneceğini ve nelere dikkat edeceklerini belirten Kurtulmuş şunları söyledi; ‘’ “Artık Partiyi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi istikametini taşıyacak insanlarla bu yolu yürüyebiliriz. Partinin sırtına binerek,Tayyip Erdoğan’ın siyasetinin gölgesine sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Çok açık söylüyorum.  
Belediye meclis adaylarımızda da bu özellik olması lazım. Beş tane özelliği sizlerle paylaşmak istiyorum. Genel başkanımızın da zaman zaman paylaştığı beş tane özellik arıyoruz. 
Birincisi tevazu sahibi olacak. Kibir kuleleri gibi tepeden bakarak yürüyüp dolaşan insanla hiçbir işimiz yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Halk kaldıramaz bunu. Kibir abideleri olarak dolaşan insanların bizim aramızda yeri yoktur.
İkincisi adalet. Adalet Siyasal anlamda,toplumsal anlamda nedir,toplumun en güçlü insanından,en zayıf insanının hakkını söküp alabilmektir. İlin, ilçenin herhangi bir fukarası kapınızı çaldığı vakit,ona yüzünüzü ekşiterek bakacaksınız veya bir şekilde cevap vermeyeceksiniz, ama şehrin zenginleri,saygın soyluları bir şekilde size ulaştığı zaman onu baştacı edeceksiniz.Millet bunu görüyor.Görüyor ve bunu adaletsiz bir tavır olarak görüyor.Eşinizi dostunuzu bir şekilde kayıracaksınız,yok. Biz bu adil bir adamdır,adil bir hanımefendi denilen bütün kardeşlerimize bu partinin kapılarını sonuna kadar açıyor,onların gelip belediye başkanlıklarında ve meclis üyeliklerinde yarışmalarını istiyoruz.Tevazu ve adalet.
Üçüncüsü ehliyet sahibi olmak.İnsanların herhangi bir kamusal göreve talipli oldukları vakit,o görevi yapabilecek bir ehliyete sahip olmaları gerekir.Ehliyeti olanlar bu yolda ileriye doğru gidecekler.
Dördüncüsü liyakatlı olmak.Tecrübesiyle,davranışlarıyla o işe layık olmasıdır.
Beşincisi ise sadakattir.Sadakat ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz bize gösterdi. Devletin,hükümetin,bir takım yerlere ,koca koca yerlere ,en yüksek makamlara gelen adamların,devletin uçaklarını,silahlarını kullanan çok iyi yetişmiş,fukara milletin paralarıyla on binlerce dolar verilerek yetiştirilmiş insanların nasıl hainane bir şekilde millete karşı tavır içerisinde olduğunu gördük.Onlarda sadakat sahibiydiler,ama onlar pensilvanya’daki sözde hocaya sadakat sahibiydiler. Onun için diyoruz ki sadakat falancaya veya filancaya değil,sadakat bizatihi milletin kendisine olacak, milletin tamamına olacak.Tevazu sahibi,adalet sahibi,ehliyet sahibi,liyakat sahibi ve sadakat sahibi insanlarla yolumuza devam edeceğiz.Partiyi,bu davayı taşıyacak olan insanlara,beylere ve hanımlara her yerde ve her kademede İhtiyacımız olduğunu ifade etmek istiyorum,”dedi.
Konuşması sonunda geceye katılan Kurtulmuş’a Milletvekili Şenel Yediyıldız,Ak parti İBB Gurup eski Başkan vekili Temel Başalan,Ak Parti Esenler eski ilçe Başkanı Gökhan Taran,Esenler Meclis Üyesi Abdullah Beyrek,,Esop Başkanı İrfan Doruk,Esenler Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi Engin Aydoğan,Ordu Dernekler Platform Başkanı Gülcan Özkaya, tarafından hediyeler verildi.
  Etiketler