Ordu’da AK Parti Adayı Açıklandı
2019Mahalli İdareler seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Genel Merkezi tarafından adaylar tek tek açıklanmaya devam ediliyor. Enver Yılmaz’ın görevinden istifa ettirilmesinin ardından Engin Tekintaş’a verilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimin aday olacağı da merak konusu olmuştu. Çeşitli kulislerin ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Eski Bakan Hilmi Güler resmi olarak açıklandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin Ordu'da Büyükşehir Belediyesi adayını Mehmet Hilmi Güler olarak açıkladı. 15 Temmuz 1949'da Ordu'da doğan Mehmet Hilmi Güler, ODTÜ Metalurji Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 22'inci dönem Ordu Milletvekili. 58, 59 ve 60. hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yürüttü. 
Ordu'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Enver Yılmaz'ın AK Parti Genel Merkezi tarafından istifası istenmişti. 18 Eylül 2018'de istifa eden Yılmaz'ın yerine Altınordu ilçe Belediye Başkanı Engin Tekintaş belediye meclisinde yapılan oylamayla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmişti. 
  Etiketler