ORDU'DA İKİ ŞEHİT
Isparta'da CASA tipi askeri eğitim uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Uçakta yer alan Ordulu yüzbaşı Ümit Karamustafa ile yüzbaşı Şahin Odabaşı ile birlikte 1 teknisyen şehit oldu.
EĞİTİM AMAÇLI KALKMIŞTI
Eskişehir 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı CASA tipi askeri eğitim uçağı, Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde saat 14.30 sıralarında düştü. Köylülerin 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar üzerine bölgeye çok sayıda AFAD, 112, itfaiye ile askeri ekip ve Kara Kuvvetlerinden helikopter sevk edildi. Uçağın enkazına ulaşan helikopterde görevli askerler, 2'si pilot, 1'i uçuş teknisyeni 3 askerin şehit olduğunu belirledi. Kazada Fatsalı Binbaşı Ümit Karamustafa ve İkizce nüfusuna kayıtlı Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ile birlikte 1 teknisyen şehit düştü.
FATSA VE ALTINORDU’YA ATEŞ DÜŞTÜ
Uçağın düşme sebebi henüz bilinmezken, enkaz bölgesinde inceleme yapan askeri yetkililer kazada şehit olan Binbaşı Karamustafa, Yüzbaşı Odabaşı ile Astsubay Ömer Kadir Arlı'nın cenazesini aldı. Şehitlerin cenazeleri askeri helikopterle Yalvaç Stadı'na getirildi. Burada hazır bekleyen ambulanslarla şehitlerin cenazeleri otopsi için Yalvaç Devlet Hastanesine götürüldü. Kazayla ilgili Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada; “Şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet değerli aile fertlerine ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz” denildi.
AİLELERİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ile Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa'nın acı haberi ailelerine verildi. Oğullarının şahadet haberini alan aileler siniz krizi geçirdi. Acı haber üzerine fenalaşan aile üyelerine sağlık ekipleri müdahale etti. Acılı baba Sebahattin Karamustafa, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla en son salı günü görüştüğünü belirterek, "Kendisi Eskişehir'de görev yapıyordu. Dün sınavı vardı. Sınavının iyi geçtiğini söyledi. Bir sıkıntı yoktu. Başımız sağ olsun. Çok üzgünüz" diye konuştu.
  Etiketler