Ordu’da İYİ Parti İl Başkanlığına 2 Aday Yarışıyor
Teşkilatlanma çalışmalarını büyük ölçüde bitiren İYİ Parti Ordu’da 4 Mart Pazar günü 1 Olağan İl Kongresini yapacak. İl Kongresinde yarışacak olan iki aday Aybastı’ya gelerek İYİ Parti ilçe binasında delegeler ile buluştu. Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut beraber çıktığımız bu yola beraber devam edeceğiz derken diğer aday Mahmut Akyol Genel Başkan Meral Akşener’in bizlere teslim ettiği bayrağı Ordu’da daha da yukarılara taşıyacağız dedi. Her iki aday da ilçe binasında yaptıkları toplantılar ile delegelere yol haritalarını anlattılar.
Mahmut AKYOL Gazetemizde Soruları Cevaplandırdı
Aybastı İlçe Başkanı Mevlüt Demirbaş ile gazetemizi ziyarete gelen Mahmut Akyol sorulan sorulara cevap verdi. Neden Aday olduğunu, neler yapacağını açıklayan Mahmut Akyol;
‘’ İYİ Partiş Ordu İl başkanlığına adaylığımı şu nedenlerden dolayı koymuş bulunuyorum; Öncelikle söylemek isterim ki ben Adaylığımı koymuş değilim. Ordu’da yapılan bir istişare sonucunda oluşmuş bir yapıdan ve çıkan sonuçlardan dolayı ben aday olmuş oldum. Biz 4 adaydık bu 4 adayın arasında ben bu arkadaşların arasından çıktım. Netice itibari ile sebepleri de şunlardır;
  1. Çok daha fazla istişare, çok daha fazla dayanışma, çok daha fazla İlçe başkanlarımıza ve ilçe yönetimlerimize zaman ayırma ve en önemlisi İYİ Partinin adını ilçe başkanlarımızla beraber çok daha fazla istişarenin sonunda en yukarılara taşmıaktır. Çünkü bu görev çok ağır ve çok kutsal bir görevdir.
  2. Önümüzde üç tane önemli seçim var. Bu üç seçime sayın ilçe başkanlarımızla beraber hazırlanıp alnımızın akıyla bu üç seçimden çıkmak için aday oldum. Eğer yeterli görseydik ben ve arkadaşlarım bu işe talip değildik.
  3. 4 buçuk ayda yeterli görmediğimiz için, yapılamayanlar bizi rahatsız ettiği için Allah’ın izni ile Bismillah dedik kolları sıvadık ve bu işe aday olduğumuzu açıkladık.
Seçimden sonra eğer ki kazanırsak yapacağımız ilk iş İlçe Başkanlarını ziyaret ve istişare konusunda rahat bırakmamak ilk hedefimizdir. En önemlisi Ordu iline yakışır bir İl Binası, Fiziki yapısı ile uygun İl binasının ayrtı bir katta, ilçe binasının ayrı bir katta ve en üstüne de Sayın yöneticilerle beraber yapacağımız 150 kişilik konferans salonu yapacağız. Üçüncü hedefimiz hepimizin ortak olduğu bir hedef olan İYİ Partimizi daha büyütmek, Okyanus büyüklüğüne getirmektir. Ben ve ilçe başkanlarım bu kutsal görevlerin farkındayız ve buna hem maddi hem de manevi olarak hazırız. ‘’ dedi.
4 Mart Pazar günü yapılacak olan İl Kongresinde Aybastı İYİ Parti teşkilatından 20 delege oy kullanacak.