Ordu’da Muharrem İnce Coşkusu
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Ordu'da büyük bir kalabalığa seslendi.
Yoğun kalabalık karşısında kürsüye çıkan İnce;
‘’Bütün balkonlar dolu, yol boyu dolu. Böyle bir mitingi ilk kez görüyorum. Girebilenden çok giremeyen var. Bu dip dalgasını, bu milletin hep birlikte şahlanışını kimse durduramaz.
​Yalnız, şunu söyleyeyim, buradan Giresun'a gideceğim, oradan da Yalova'ya gideceğim. 40. günümde dedim şöyle bir ayaklarımı uzatayım, bayram namazından sonra köylüyle selamlaşayım. Şimdi Yalova'dan aradılar, bütün yollar kesildi dediler. Erdoğan gelecekmiş. Yahu bu kadar korkmana gerek yok, Yalovalılara kefilim ben merak etme. Milletinden korkan Cumhurbaşkanı olmaz.’’
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ordu'daki mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine yanıt vererek, "Diyarbakır mitingini istihbarata sormuş, alana gelen herkes HDP'liymiş. Nereden biliyorsun, herkesi fişledin mi? Sen yanındaki 5 yaveri bile doğru düzgün seçememişsin, yaverin bile FETÖ'cü çıktı. Darbeyi eniştesinden öğrenen adam, istihbarattan bahsedemez" dedi.
'FINDIK 15 LİRA OLACAK'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu'ya defalarca geldiğini ve fındığı konuşmadığını da iddia eden İnce, "Kaç kere geldi Ordu'da miting yaptı. Size bir kez olsun 'Fındık' dedi mi? Emin olun bu sefer diyecek. Cumhurbaşkanı olduğumda fındık 15 lira olacak. Dünyadaki fındığın yüzde 75'ini biz üretiyoruz, fiyatını biz belirleyemiyoruz. Dünyadaki fındığın yüzde 75'ini üret, başkaları söz sahibi olsun. Buraya gelip bir kez 'Fındık' diyemedin, 8 milyon insan bundan ekmek yiyor" dedi.
DÜNYA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM İÇİNDE
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisiyle ilgili eleştirilerine de yanıt veren İnce, "Yepyeni bir teknoloji geliyor. Dünya büyük bir değişim içinde. Dünya bambaşka bir yere doğru gidiyor. Muharrem İnce Ordu'dan miting yapıyor, 5 sene sonra Cumhurbaşkanlığının sonunda yeniden aday olduğunda bu görüntüyü alacaklar 3 boyutlu bir şekilde, İstanbul'da Muharrem İnce'yi üç boyutlu izleyebileceksiniz. Teknoloji korkunç ilerliyor. Ben 'Gelecek' diyorum, arkadaş 'Kıraathane' diyor. Neymiş projesi? 3 projesi var. Park yapacakmış, stat yapacakmış, kıraathane açacakmış. Yani diyor ki 'Gençler siz işsizsiniz, işsiz kalmaya devam edeceksiniz. Ama sizi keklemek için bir kıraathaneye gelin, kek beleş.' Dün kekin yanına çorba da ilave etti" diye konuştu.
KAÇAK GÜREŞME, KAÇMA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bay Muharrem' sözünü de hatırlatan İnce, "Bir şey daha demiş dün. 'Bay Muharrem' diyor bana. Bay bay bay Recep, bay bay. Dün 'Bay Muharrem sen birinci çıkamazsan siyaseti bırakır mısın?' diyor. 'Bay Kemal de rahatlasın' diyor. Kemal Kılıçdaroğlu rahat, rahatsız olan sensin. Daha maça yeni başladık. Bırakırım bay bay Recep ama bir şartla. Benim karşıma bir televizyona çık, tartışalım. O zaman söz. Kaçak güreşme, kaçma. Bak her yerde 'Ben ustayım' diyorsun. Bana da 'Çırak' diyorsun. Sen nasıl çakma ustasın ki çıraktan kaçıyorsun?" dedi.
İnce, "Ben 'Fabrika açacağım' diyorum, sen 'Kıraathane açacağım' diyorsun. Türkiye batıyor batıyor. Sıkı durun bir şey söyleyeceğim. Bugün çok ilginç bir şey oldu. 2,5 milyon daha Suriyeli Türkiye'ye gelebilir. 4 milyon Suriyeli'ye 40 milyar dolar harcadık. Eğer bu seçimi Erdoğan bir daha kazanırsa yandık. Dolar 8-10 TL olur, 2.5 milyon Suriyeli daha gelir, karanlık günler bekler Türkiye'yi. Bu zor durumdan çıkabilmesi için yorgun adama değil taze kana ihtiyaç var" diye konuştu.
İSRAİL İLE GİZLİ ANLAŞMA İMZALADINIZ MI?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail politikalarıyla ilgili açıklamalarını da hatırlatarak, miting alanındaki vatandaşlara ekranda video izleten İnce, "Dış politikaya bakın kavga etmediği insan yok. Rusya ile kavga etti, Rus turistler gelmedi. Antalya'da turizmci çöktü. Domatesleri almadı, tarımcı, çiftçi çöktü. Almanya ile kavga etti, barışmak için yenilebilir enerji ihalesini verdi. Petrol Ofisi'ni Hollandalılara sattı. Amerikalılarla kavga etti, 11 milyar dolarlık uçak aldık. Herkesle kavgalıyız, hepsinin bedelini ödedik. 'İsrail politikan ne, açıkla' diyor bana. Erdoğan sana söylüyorum Trabzon'dasın yakındasın." dedi şöyle konuştu:

İNCE'DEN ERDOĞAN'A İSRAİL'LE İLGİLİ ZOR SORULAR
1 - İsrail'le gizli anlaşma imzaladın mı? İmzaladın!
2 - İsrail'le petrol taşımacılığı devam ediyor mu? Ediyor!
3- İsrail'den tohum almaya devam ediyor musun? Ediyorsun!
4- 'İsrail mallarını boykot etmeyin' diye okul müdürlüklerine yazı gönderdiniz mi? Gönderdiniz!
5- Filistinli Türkiye'ye gelirken vize alıyor, İsrailli Türkiye'ye gelirken vizesiz geliyor.
Ne diye meydanda koftiden konuşuyor?
48 SAAT İÇİNDE OHAL'İ KALDIRACAĞIZ
Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı olunca OHAL'in 48 saat içinde kaldırılacağını, her mahalleye kreş açacağını, hiçbir sınavdan ücret alınmayacağını, en büyük 3 projesinin olduğunu da belirterek, "Benim en büyük 3 projem; huzur, barış, mutluluk. Başı açık kapalı yok, sağcı- solcu yok. Türk- Kürt yok. Alevi- Sünni yok, 81 milyonu barıştıracağız. Ben televizyonlara tek çıkmayacağım. Çıktığım zaman Ordu Üniversitesi'nin gençleri gelsin onlarla tartışacağız. Mesela fındık üreticileriyle birlikte çıkacağım. Bir akşam besicilerle çıkacağım. Milletin huzurunda çanak soru sormak yok. Türkiye'yi bu korku, bu güvensizlik, bu gelecek korkusunu atacağız bir kenara" dedi.
Muharrem İnce, Cumhuriyet'in Karadeniz'e bir borcu olduğunu, Cumhurbaşkanı seçildiğinde Samsun-Sarp demiryolunu yaparak Cumhuriyet'in borcunu da ödeyeceğini sözlerine ekledi.
İnce, mitingin ardından otobüsle Giresun'a hareket etti.
  Etiketler