İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Ordu Haberleri 23.06.2020, Son Güncelleme: 23.06.2020

Ordulular 3 il ve 1 ülkeye uçak seferi istiyor

Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Odaları, Ordu Barosu, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Ünye Ticaret Borsası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ile Fatsa Ticaret Borsası, ortak bir yazılı açıklama yaparak, Türk Havayolları (THY), Sun Expres ve Pegasus Havayolu şirketlerinin Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı’ndan İzmir, Antalya, Adana, Kıbrıs’a karşılıklı direkt uçak seferi düzenlemesi çağrısında bulundu.
“İki ile uçuşla tam kapasite çalışamıyor”
OGU Havalimanı’ndan sadece Ankara ve İstanbul’a sefer düzenlendiği belirtilen açıklamada, “Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılmıştır. Havalimanında ICAO standartlarına uygun 3 bin metre uzunluğunda 45metre genişliğinde1 adet pist ve 5 adet uçak park yeri bulunmaktadır. 2019 yılında 1 milyon 60 bin 265 yolcuya hizmet vermiştir. Havalimanı terminal kapasitesi yıllık 2 milyon yolcu kapasitelidir. Ancak havalimanından sadece İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı iç hat tarifeli uçak seferleri yapıldığından bu durum havalimanının atıl kalmasına, tam kapasite ile çalışamamasına neden olmaktadır. Ordu-Giresun Havalimanı iki şehre hitap etmekle birlikte, Ordu ve Giresun ili toplam nüfusunun iki katından daha fazla vatandaşımız bu iki şehrimiz dışında yaşamaktadır. Ayrıca son yıllarda Karadeniz bölgesine artan turizm talebi nedeniyle havalimanı yolcu sayısında artışlar yaşanmaktadır” denildi.
“Haftanın üç günü sefer düzenlenmeli”
 “Ordu ve Giresun illerindeki iş adamlarımız, serbest meslek erbaplarımız ve vatandaşlarımız özellikle İzmir, Antalya, Adana, Kıbrıs güzergâhlarına karşılıklı tarifeli iç hat seferler talep etmektedir” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hem bu taleplerin karşılanabilmesi hem de ülkemizdeki turizmin gelişmesinin sağlanması açısından Ordu-Giresun Havalimanından haftanın 3 günü İzmir, Antalya, Adana, Kıbrıs güzergâhlarına karşılıklı tarifeli sefer planlanması, bu seferlerin tarife dönemi öncesinde duyurusunun yapılarak satışa açılması, tek bir sezon rakamına bakılmaksızın seferlerde ısrarcı olunması talebimiz bulunmaktadır. Ayrıca, hava muhalefeti, özellikle sis nedeniyle iptal edilen seferler havaalanını kullanan insanları mağdur ettiği gibi, ekonomik açıdan da büyük külfete neden olmaktadır. Bu sorunların da giderilmes ordu adına talep edilmetedir,
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar