İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 13.11.2020, Son Güncelleme: 13.11.2020

OSKİ Genel Müdürü Murat Us’dan Büyük Lokma

Susuz bir yaz geçiren Aybastı Pandemi dönemi olmasına rağmen gurbetçisi ile birlikte fındık mahsulünü toplayıp az hasarla geri dönmüş olup “Oskar” ödülüne aday olmayı hak etmişken müjde Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürü Murat Us’dan yürekleri ferahlatacak söz geldi.

Göletlerin Kapasitesi Artırılıyor
Aybastı İlçesinin Su Problemi Çözülüyor
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu depolama kapasitelerinin artırılması için sürdürdüğü çalışmalara Aybastı ilçesinde devam ediyor.
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile il genelinde sıkı bir altyapı çalışması yürüten OSKİ Genel Müdürlüğü hem ilçe merkezlerinde hem de kırsal mahallelerde içme suyu faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
 
“Aybastı Kesintisiz Suya Kavuşacak”
 
OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Aybastı ilçesi Kızılot mevkiinde bulunan göletin kapasitesinin artırılması için başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Genel Müdür Us, “2020 yılında en ciddi kuraklık yaşayan bölgemizdeki su rezervini artırılması için başlattığımız çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor” dedi.
 
OSKİ Genel Müdürü Murat Us yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi: “ Aybastı ilçemize içme suyu temin edilen göletin kapasitesinin özellikle kurak dönemlerde yetersiz kaldığını tespit ettik. Gölet’in gövdesini 1,5 metre daha yükselterek depolama kapasitesini 30.000 m3 artırdık. Bu sayede geçtiğimiz dönemde yaşanan su sıkıntısının önüne geçmiş olacağız. Buna benzer çalışmalarımızı 19 ilçemizde yaparak hem alternatif içme suyu kaynakları hem de rezervlerin artırılması için çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar