İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 10.01.2020, Son Güncelleme: 10.01.2020

Perşembe Yaylası Doldu Taştı

Karadeniz bölgesinin en güzel yaylalarının başında gelen, doğal güzelliği yıllarca korunmuş Aybastı Perşembe Yaylasında bir ilk gerçekleşti. Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’ın girişimleri ile Perşembe Yaylasına binlerce insanın akın ettiği ikinci festival Aybastı Kış Festivalleri adı altında kazandırıldı. Pazar günü Perşembe Yaylasında yapılan festivallere Ordulu siyasilerin, yöneticilerin yanı sıra binlerce insan akın etti. Eğlence, adrenalin ve coşku aynı anda yaşandı.

Bu yıl birincisi yapılan Aybastı Perşembe Yaylası Kış Festivaline Aybastı Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, AybastıAk Parti İlçe Başkanı Fazlı Eren ve çevre ilçe başkanları, Çevre ilçe Belediye Başkanları,  Çevre ilçe kaymakamları, bir çok bürokrat ve vatandaş katıldılar.

Yaylada özel hazırlanan parkurda gerçekleşen festivalde kimi vatandaşlar kızaklarla kayarken bazıları ise kar üstünde snowboard yaptı. Perşembe Yaylası'ndaki mendereslerde kanoyla gezinti düzenlendi. Kimi katılımcılar da müzik eşliğinde kar üzerinde horon oynadı. Festivalin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Yaylası'nın her mevsim güzel olduğunu söyledi. Yaylanın menderesleriyle ünlü olduğuna işaret eden Güler, bundan sonra Perşembe Yaylası'nı kışın daha iyi değerlendireceklerini söyledi. Yaylada konaklamak isteyenler için kütük ev sayısını artıracaklarını, bundan sonra yaylanın çok farklı şekilde ziyaretçilerini ağırlayacağını ifade etti. Yaptıkları bütün çalışmaların vatandaşların yüzünün gülmesi için olduğunu, Ordu'daki bütün yaylaları çekim merkezi haline getireceklerini dile getiren Güler, ilki düzenlenen festivale katılanlara teşekkür etti.

Muhteşem kalabalığın yaşandığı Festival, katılımcılara keşkek ve çorba ikramının ardından sona erdi.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar