Perşembe Yaylasına Turist Akımı Var
Türkiye’nin el değmemiş, doğası bozulmamış tek yaylası olan ve içerisinde manzara tepeleri diyebileceğimiz tepeler ile birlikte doğal menderesleri barındıran Perşembe Yaylasına turist akımları devam ediyor. Perşembe yaylası her geçen gün Türkiye’nin dört bir yanından gelen turlar ile değerine değer katıp tanıtımını yapıyor.
Son yıllarda yakalandığı trend ile Büyükşehir ve Aybastı Belediyesini aşan bir duruma gelen Perşembe Yaylasına önümüzdeki süreçte devletin sahip çıkması beklenmekte. Öncelikle sağlık ve güvenlik konuları ile ilgili girişimlerin gündeme gelerek Perşembe Yaylasında bu iki hizmet ağının kalıcı olmasının sağlanması vatandaşlar tarafından istenmekte. Karadeniz kırsalında terör olaylarının artması ile birlikte akıllara binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan Perşembe Yaylasındaki vatandaş tarafından yapılarak Jandarmaya teslim edilen karakolun neden açılmadığı sorusunu getirmekte. Güvenlik güçlerinin günü birlik Perşembe Yaylasına çıkmış olmasının da tanıtımını sürdüren Perşembe Yaylasına ileriki yıllarda yetmeyeceği savunulmakta. Bunun yanı sıra Sağlık Evi ısrarı da vatandaşlar tarafından siyasilere sürekli olarak farklı şekillerde bildiriliyor.
Geçmişte İç Anadolu’nun bir kısmı ile Fatsa-Ünye-Terme ağına hizmet eden Perşembe Yaylası şimdi tüm Türkiye’nin akın ettiği bir merkez haline geldi. Özellikle Akdeniz, Ege ve Trakya bölgelerinden yerli turist çekmesi, her gün otobüslerle turların gelmesi Perşembe Yaylasında bahsedilen hizmetlerin de artık zorunlu hale geldiğini göstermekte. Perşembe Yaylasının kendisini aşmış olması Büyükşehir Belediyesi ve Aybastı Belediyesinin yanı sıra devleti de artık harekete geçirmelidir. Hem doğayı koruma adına hem de güvenliği sağlamak adına direkt olarak devlet Perşembe Yaylasına sahip çıkması Aybastılılar tarafından beklenmekte.
  Etiketler