İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Ordu Haberleri 23.06.2020, Son Güncelleme: 23.06.2020

Perşembe Yaylasının Eşsiz Güzelliği Ordu Sokaklarına Çizildi

Ordu’nun Altınordu ilçesinin önemli arterlerindeki bazı binaların boş duvarları devasa resimlerle süsleniyor. Genç sanatçılar tarafından yapılan çalışmalar içerisinde Perşembe Yaylasının eşsiz mendereslerinin yer aldığı, en büyük geçim kaynaklarından hayvancılığın da işlendiği tasarım büyük ilgi gördü. Ordu sokaklarında Aybastı’ya dair güzelliklerin resim edilmesi ve tanıtımı yapılması da Aybastılılar tarafından takdir topladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile kendi özgün tarzlarını yaratmış genç sanatçılar tarafından, ilk etapta üç farklı binanın duvarında uygulanan çalışmalar büyük ilgi gördü. Binaların boş duvarlarını, günlük hayattan gerçekçi resimlerle süsleyen sanatçılara Büyükşehir Belediyesi tarafından plaket taktim edildi. Genel Sekreter Coşkun Alp, çalışmaların farklı binalarda da uygulanmaya devam edeceğini söyledi.

Yaptıkları özgün çalışmalarla duvarları renklendiren sanatçılardan; Turgay Sarıgöl, Emir Aytunç (Max On Duty) ve Emrullah Örünklü  (Reach Geblo) ve proje çalışmalarında yer alan Muhammed Ali Zeytin ve Nurullah Örünklü’ye şehrin sokaklarına sağlamış oldukları katkılar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından plaket takdim edildi.
 
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar