İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Samsun Haberleri 23.06.2020, Son Güncelleme: 23.06.2020

SAMSUN-ORDU DEMİRYOLU AKIBETİ

STSO BAŞKANI MURZİOĞLU: SEVİNCİMİZ KURSAĞIMIZDA KALDI
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, demiryolu sevinçlerinin kursaklarında kaldığını belirterek, “Geçtiğimiz yılın son haftası yapılması beklenen Samsun-Ordu Demiryolu projesi teknik şartnamedeki eksiklikler gösterilerek iptal edildi. Bu tabi bizi de üzdü. Proje ihalesinin sonucunu beklerken, sevincimiz kursağımızda kaldı. Biz projenin kısa süre içerisinde yeniden ihale edilmesini bekliyoruz” dedi.
ÇTSO BAŞKANI YILMAZ: İHALENİN İPTALİ BİZİ ÇOK ÜZDÜ
Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Ahmet Yılmaz, Samsun-Ordu Demiryolu proje ihalesinin, ihale gününden 1 gün önce iptal edilmesini talihsizlik olarak değerlendirerek, “Demiryolunun proje ihalesi 25 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecekti. Ancak teknik şartnamedeki eksiklikler nedeniyle ihale 24 Aralık 2019’da iptal edildi. Bu bizi gerçekten çok üzdü. İnşallah yakın bir tarihte yeniden ihalesi gerçekleştirilir” diye konuştu.
TTSO BAŞKANI EKMEKÇİ: TÜRKİYE İÇİN BİR KAZANÇ OLACAKTI
Terme Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Ahmet Ekmekçi, Samsun ve Ordu’ya yapılacak olan demiryolu hattının Türkiye için bir kazanç olacağını kaydederek, “Bugün artan maliyetler nedeniyle demiryolu taşımacılığının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Biz proje ihalesi iptal edilen Samsun-Ordu Demiryolu Hattı’nın bir an önce ihale edilmesini ve bölge insanının hizmetine sunulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
OTSO BAŞKANI ŞAHİN: ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DEMİŞLERDİ, AYLAR GEÇTİ
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin ise, Samsun-Ordu Demiryolu Hattı’nın proje ihalesinin iptal edilmesinin ardından, aylardır yeni ihalenin gerçekleştirilmediğini ifade etti. Şahin, “Demiryolu olmadan geçen her gün Ordu, Samsun ve bölge için büyük bir kayıp. Bu kayıp kısa sürede telafi edilmelidir. Biz Samsun-Ordu Demiryolu Hattı’nın yeniden ihale edilmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
 
FATSO BAŞKANI KARATAŞ: BÖLGE DEMİRYOLUNA KAVUŞTURULMALI
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, demiryolunun ticaret ve turizm açısından önemine dikkat çekerek, “Tüm Karadeniz olarak demiryolu eksikliğini dile getiriyoruz. Sesimiz duyulmuş olmalı ki, devletimiz Samsun-Ordu Demiryolu Hattı için proje ihalesine çıkacağını ilan etti. Tam sonuca yaklaştık derken hayallerimiz suya düştü. Bölge halkı daha fazla bekletilmeden demiryoluna kavuşturulmalı” ifadelerinde bulundu.
ÜTSO BAŞKANI AKAR: 6 AYDIR YENİDEN İHALE EDİLMESİNİ BEKLİYORUZ
Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar da, şöyle konuştu: “Yaklaşık 6 aydır Ordulular bu projenin gerçekleşmesini bekliyor. İptal edilen proje ihalesinin ardından şu anda herhangi bir adım atıldığını görmüyoruz. Bu bizi proje acaba rafa mı kaldırıldı diye endişelendiriyor. Konuyla ilgili hem Ordu, hem de Samsun halkına bir açıklama yapılmalı. Bu proje kısa sürede ihale edilerek, limanımızla bağlantısı gerçekleştirilmelidir.”

  Etiketler:

Çok Okunanlar