Sanayi Sitesinde Sona Geliniyor
Aybastı’ya yapılacak olan Küçük Sanayi Sitesinin ihale aşamasına çıkması için üyeler ile birlikte tek maddelik kurul toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Sanayi Sitesi Kooperatifi üyeleri ihaleye izin maddesini hep birlikte onayladıktan sonra serbest kürsü kuruldu.
Serbest kürsüde üyeler ve Kooperatif Başkanı Ahmet Evin konuşma yaptı. Kooperatif Başkanı Ahmet Evin sanayi sitesinin başlaması, ilk kazmanın vurulması için sona gelindiğini, üyelerden borcu olanların 25 Nisan’a kadar borçlarını ödemeleri gerektiğini bildirdi. ‘’Önümüzü görmek için bu borçları ödemek gerekiyor. Çünkü bundan sonraki süreçte her hak edişte çıkan masrafın %30’u sizin tarafınızdan yüklenici firmaya ödenecek, bunu ben göze alamam diyen bir üye varsa şimdiden haberimiz olsun. Yönetimden memnun olmamak gibi, yönetimin işi yavaşlattığı gibi söylentileri duyuyoruz eğer ki ben daha iyisini yaparım diyen var ise seçim yapmaya hazırım. Fakat şunu da belirtmek isterim ki %30 ödeme zamanı geldiğinde 1 kuruş dahi eksik ödeme yapılırsa yüklenici firma bu işi askıya alıyor. Her hak edişte hak ettiği parayı almadan işi ilerletmiyor. Bu konu çok önemli. Sizlere büyük sorumluluk düşüyor. Ben bu sorumluluğu taşıyamam diyen varsa tekrar söylüyorum çıksın şimdi söylesin. Çünkü bizler yönetim olarak kimseye kefil olmayacağız. O gücümüz ne yazık ki yok. ‘’ dedi.
Bunun  üzerine söz alan esnaflar yönetimin bu zamana kadar borçların bekletildiğinden şikayet ettiğini kendilerinin de hazır verilen paralar ile hiçbir yol alınmadan beklendiği için bu yüzden kalan ödemeleri yapmadıklarını bildirdiler. Yönetimin gözle görünen bir şey yapmadığını söyleyen esnaflar şimdi versek ne olacak ki diyerek tepki göterdiler.