Sıcak Asfalt Dökümüne Başlandı
Aybastı Belediyesi tarafından Karayollarından talep edilen asfalt yenileme çalışmaları Aybastı’da başladı. Aybastı Belediyesi personeli ile Karayolları personelinin ortaklaşa olarak başlattığı asfalt sökme işleminin ardından 05 Eylül 2017 Salı günü idari tatilin bitmesi ile asfalt döküm çalışmaları başlatıldı. Perşembe Yaylası yolundan Deniz Petrolden Fatsa yolu üzerinde Ortaköy Mahallesine kadar dökülecek olan asfaltın şehir içerisindeki çalışmaları son aşamaya geldi. Aybastı Belediyesi şehir içi yenileme çalışmalarında kaldırım ve ışıklandırmanın yanı sıra sıcak asfaltı da yapmış oldu.
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar tarafından bizzat Karayolları Samsun Bölge Müdürlüğüne yapılan talep doğrultusunda başlayan çalışmaların Bayramın bitimi ile hızlandırılması ise ilçede nefes alınmasını sağladı.
Bayramdan 4 gün önce sökülen asfaltın hava şartlarının iyi gitmemesi ile uzayan döküm işlemi idari tatilin de araya girmesi ile uzadı. Bu sürede Aybastılı gurbetçilerin de hem bayram için hem de fındık için memleketlerine gelmesinden dolayı ilçede oluşan araç ve insan kalabalığı zor günlerin yaşanmasına sebep oldu. Sökülen asfalttan dolayı hava şartlarına göre bazen toz yutan bazen de çamur içerisinde kalan vatandaşlar en çok da trafik sorunu yaşadı.
Vatandaşlar şehir içerisinde yaşanan çalışmaların olumsuzluk yaşatmasına tepki gösterdiler. Birçok vatandaş ‘’ Hava şartlarına bakılmadan, idari tatilinin önceden 10 gün olacağının bilindiği halde asfaltın bu dönemde sökülmesi uygun değildir. Bize büyük zorluklar yaşatılıyor.’’ Diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Tüm bu olumsuzlukların arkasından başlayan ve hızlandırılan çalışmalar Aybastı’da tepkilerin dinmesini sağladı.