Teşekkürler Şenel Yediyıldız
‘’ 6 Yıl Sonra Aybastı’ya Uzman Doktor Atamaları Yapıldı ‘’
Aybastı Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığı’nın 86. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile 3 uzman doktor atandı. Uzman Doktor sözünü veren AK Parti Ordu Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Şenel Yediyıldız verdiği sözü tuttu. 6 yıl aradan sonra ilçeye 3 Uzman doktor birden atandı.
Aybastı Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa Eren’in verdiği bilgilere göre; İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Ölmez, Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cenk Yazgan ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Hande Esra Koca olmak üzere toplam 3 uzman hekim atandı. Ayrıca 1 adette Pratisyen Hekim Dr. Alperen Gençtürk’ün ataması yapıldı.
Yapılan Uzman Doktor atamaları ile ilgili açıklama yapan Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan; ‘’ Yaptığımız girişimler neticesinde Sağlık Bakanlığının bugün açıklanan 86. dönem devlet hizmet yükümlülüğü münhal kadro kurasında Aybastı Devlet Hastanemize Genel Cerrahi : Op. Dr. Cenk YAZGAN, Kadın Hastalıkları ve Doğum: Op. Dr. Hande Esra KOCA, Dahiliye: Uzm. Dr. Özgür ÖLMEZ
Pratisyen Hekim: Alperen GENÇTÜRK'ün atamaları yapılmıştır. Mayıs ayı içerisinde görevlerine başlayacaklardır.  Bizlere bu çalışmalarımızda destekleri ile her zaman yanımızda olan başta Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Ordu Milletvekilimiz Şenel Yediyıldız olmak üzere Milletvekillerimiz Metin Gündoğdu'ya, Ergün Taşçı'ya, İl ve ilçe teşkilatımıza ilçem adına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.
Atamaları yapılan doktorların güvenlik soruşturması sürecinden sonra göreve başlayacakları bildirildi.