TÜRKİYE VE ORDU'DA İLK AYBASTI’DA OLDU
Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projelendirdiği, Milli Eğitim Bakanlığı İle Tarım Ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Okullar Hayat Olsun” projesinin Türkiye’de model okul örneği olan “Doğada Yaşam Okulu” ilk kez Aybastı’da gerçekleştirilen açılış programı ile birlikte hayata geçirildi.
” Minik Eller Çiftliği” ve “Doğada Yaşam Okulu” projeleri ile Aybastı Mehmet Akif ERSOY Anaokuluna kurulan botanik orman, bilim ve sanat evi, köpek, tavuk ve tavşan evleri, tarla ve sera, mini göl ve şelale, ahşap köprü gibi doğa ile iç içe olan alanlarla öğrencilerin sınıf ortamının dışında farklı bir ortamda eğitim-öğretim sunularak; öğrencilerin sosyal, fiziksel, bilişsel ve duygusal yönden öğrencilerin gelişimini sağlaması hedeflendiği etkinliğin bugün açılışı yapıldı.
Kapsamı düşünüldüğünde ilk kez bir devlet okulunda gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk defa bir anaokulunda bütün sistemlerin bir arada olduğu ve uygulanacağı tek okul olacak olan Aybastı Mehmet Akif ERSOY Anaokulun ’da gerçekleştirilen açılış programına ilçe Kaymakamı Yusuf Beran Vuran, mülki idare amirleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.
Kaymakam Vuran ve beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte açılış kurdelesini kestiler. Heyet yapılan çalışmaları yerinde inceledikten ve yetkililerden proje hakkında bilgi aldıktan sonra alandan ayrıldı.