İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 15.11.2019, Son Güncelleme: 15.11.2019

Ulu Önder Atatürk Aybastı’da Anıldı

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 81. Yıldönümünde Aybastı ilçesinde saygıyla anıldı.
Anma programına Aybastı Kaymakamı Muhammet Şükrü PEKPAK, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah GEÇTAN, İlçe Jandarma Bölük Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.
 Saat 09.00 da Malmüdürlüğü hizmet binası önünde Atatürk büstüne çelenk sunma töreniyle başlayan program çelenk sunma, saygı duruşu, İstiklal Marşı ile sonlandırıldı ve saat 10.00 da Fen Lisesi konferans salonunda devam edilmek üzere konferans salonuna geçildi.
Fen Lisesi konferans salonunda anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşması yapıldı. Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan Atatürk ilkeleri, şiirlerin okunması ve koro gösterisi ile devam edildi. İlçemiz Vatandaşlarının Atatürk hakkındaki düşüncelerini anlatan sunumun ardından Atatürk konulu ilkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir, liseler arası kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Muhammet Şükrü PEKPAK, İlçe Belediye Başkanı Beytullah GEÇTAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ÇAKIR tarafından ödülleri takdim edildi. Atatürk Ortaokulu öğretmen  ve öğrencileri tarafından hazırlanan program katılımcılara duygulu anlar yaşattı.
 
Program Atatürk konulu resim, şiir, kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar