İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 24.01.2020, Son Güncelleme: 24.01.2020

Uyuşturucuyla Mücadelede UYUMA

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı, Kaymakam Muhammet Şükrü Pekpak’ın başkanlığında yapıldı.
 Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen toplantıya Cumhuriyet Savcısı Ömer Aksu, İlçe Emniyet Müdürü Atıf Ataseven, İlçe Jandarma Komutanı Muhammet Ali Gökkan, ve  kamu kurumlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve diğer kurul üyeleri katıldı.
 Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda 2019 yılında yürütülen çalışma, faaliyet ve operasyonların, 2020 yılında yapılması planlanan çalışmaların ve faaliyetlerin değerlendirildi. Toplantıda Kaymakam Pekpak, bağımlılıkla mücadele konusunda İlçemizde etkin bir mücadele yürütüldüğünü söyledi.
Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemine dikkat çeken katılımcılar, koruyucu önlem ve tedbirlerin artırılması, uygulanan sosyal projelerin sahiplenilmesi ve desteklenmesi, toplumsal bir duyarlılık oluşturulması hususlarını dile getirdiler.
 
UYUMA PROJESİ
Uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuz açısından büyük tehlike arz etmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır.
 Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tamamen yerli ve milli bir yazılımla gerçekleştirdiği, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilen UYUMA Uygulaması aktif hale getirildi.    
 PROJENİN AMACI
 UYUMA projesi, teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlandı. Bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanması hedeflenmiştir.
 Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır.
Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayacaktır. Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunacak. Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek. İhbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır. Suçla mücadelede vatandaşlarımız desteği ile bizlere büyük güç vermektedir.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar