İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Ordu Haberleri 08.10.2021, Son Güncelleme: 08.10.2021

Vali Sonel, “Aşılama Çalışmalarında Türkiye’de 3. Sıradayız”

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Sağlık Dr. Mustafa Kasapoğlu, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Altınbaş katıldı.
 
Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Altınbaş tarafından bir sunum yapıldı.
 
Dr. Ali Altınbaş, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme sunumunda haftalık yeni vaka sayıları, aktif vaka sayıları, ilçelerimizin günlük yeni vaka sayıları, hastane kapasitesi  doluluk verileri, yoğun bakım doluluk oranı, ilçelere göre vaka başı temaslı sayıları, haftalık denetim verileri, çağrı merkezi verileri, aşı bilgileri, aşı sayıları, açıklanan hedef nüfusa göre aşılama oranı ile ilgili Ordu’nun Koronavirüs tablosuna ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu ve alınması gereken tedbirlere ilişkin görüş ve önerileri dile getirdi.
 
Aşılama çalışmalarında Ordu’nun Türkiye’de üçüncü sıraya yükseldiğini belirten Vali Tuncay Sonel, “Ordu ili olarak, yapmış olduğumuz farkındalık çalışmalarıyla aşılama oranlarında iyi durumdayız. Bu hafta başı itibariyle Türkiye genelinde üçüncü sıraya kadar yükseldik. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Okullarımız açıldı çok daha dikkatli olmalıyız. Her pazartesi günü o haftaki mesayimize bir okulumuzu ziyaret ederek başlıyoruz. Bu ziyaretlerimizde, çocuklarımızın okullarını çok özlediğine şahit oluyoruz. Çocuklarımız okullarından, öğretmenlerinden ayrı kalmak istemiyorlar. Onun için tedbiri elden bırakmayacağız. Bizler de bu konuda yoğun çaba sarf ediyoruz. Asla rehavete kapılmayacağız. Aşılarımızı mutlaka yaptıracağız. Yaklaşmakta olan kış mevsimi ve havaların soğumasıyla birlikte kapalı mekanlarda bir araya gelmeler olmamalı. Bireysel tedbirlerimizi mutlaka almalıyız” dedi.
    
Vali Tuncay Sonel, yetim ve öksüz evlatlarımızın, engeli olan vatandaşlarımızın, şehit ve gazi ailelerimizin evlerinde ziyaret edilmesi, hal ve hatırlarının sorulması hususunda da ilçe kaymakamlarına talimat verdi.  
    
Toplantıya katılan İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri Covid-19 Pandemisi ile ilgili yürütülen çalışmalar ve yapılması gerekenler konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar