Vali Yavuz, Başarılı Sporcuyu Ödüllendirdi
Vali Seddar Yavuz, Polonya'da yapılan Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda 98 kiloda bronz madalya kazanan Fatih Başköy’ü makamında kabul ederek, altınla ödüllendirdi.
 
Polonya'nın Bydgoszcz kentinde 21-26 Kasım tarihlerinde yapılan Dünya 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası'nda Yunan rakibi Michail Losifidis'i 4-2 yenerek bronz madalya kazanan Başköy'ü makamında kabul eden Vali Seddar Yavuz, milli sporcuyu başarılarından dolayı kutladı.
Ordu'nun yetiştirdiği çok kıymetli bir sporcuyu ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali Yavuz, "Fatih kardeşimizin başarıları bizi çok memnun ediyor. Milli güreşçilerimizin bu başarılarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın, kısaca devletimizin katkılarının olması ayrı bir mutluluk" dedi.
 
Vali Yavuz, milli sporcuya her daim destek olacaklarını da dile getirerek, "Fatih kardeşimizi ata sporumuzu yaşattığı için ve ayrıca ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdiği için yürekten kutluyorum. Başarılarının devamı diliyorum" diye konuştu.
 
Ordu'nun güreş sporu konusunda öne çıkan bir il olduğuna dikkat çeken Vali Yavuz, "Ordu başpehlivanlar çıkaran bir il. Açıkçası yiğidin harman olduğu yerlerden birisi. Fatih kardeşimizin de bu başarıları devam ettirmesi ayrı bir mutluluk kaynağıdır" şeklinde konuştu.
 
Milli güreşçi Fatih Başköy ise, spora Ordu'da kaldığı yetiştirme yurdunda başladığını ve daha önce pek çok başarılara imza attığını ifade ederek, "Bu spora başladığımızda hayallerimiz ve umutlarımız vardı. Çok şükür bu hayallerimizi sırasıyla yerine getiriyoruz" dedi.
 
Güreş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde devam ettiği bilgisini veren Fatih Başköy, "İnşallah hedefimiz 2020'de Olimpiyat şampiyonluğu. Bundan sonra büyükler kategorisinde mücadele edeceğim ve Olimpiyatlara yaklaşık iki yılımız kaldı. İnşallah Ordu'ya Dünya ve Avrupa şampiyonluğu madalyalarını getirdik. 2020'de Olimpiyat madalyasını da getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" diye konuştu. 
 
Milli güreşçi Olimpiyat yolunda kendisini destekleyen ve dualarını da esirgemeyen antrenörleri başta olmak üzere herkese de teşekkür etti. 
 
Konuşmaların ardından Vali Yavuz, milli güreşçiyi altınla ödüllendirdi. 
 
Ziyarette, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ercan Okur ve Ordu Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Fahrettin Alkan da hazır bulundu.