İşleminiz Başarıyla sonuçlandı...
 İşleminiz Hatalı...
  •  0452 714 23 58
  •  0452 714 23 58
  •  0541 401 04 52
Aybastı Haberleri 01.10.2021, Son Güncelleme: 01.10.2021

Yaylanın Çocukları Gururumuz Oldu

Teknofest’e katılan Aybastı Fen Lisesi’nin Galaksy Roket Takımı, 223 takım arasından önce finale kalarak 13 takım arasına girdi. Daha sonra da Roketsan tarafından yeşil etiket alan 6 takımdan biri olarak tarihe geçti. Galaksy Roket Takımı geçen sene de 550 takım arasında finale kalen tek lise ekibi olmuştu.        
 
Geçen sene Ceren Özdemir adını verdikleri roketle festivale katılan Roket Takımı, bu yılda şehit öğretmen Aybüke Yalçın adını verdikleri roketle büyük ilgi gördü. Aybastı Fen Lisesi öğrencileri kendileriyle yakından ilgilenen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’ı Aybastı’ya davet ettiler.
 
Aybastı Belediye Başkanı Geçtan’dan Gençlere Destek
Gençlere destek veren Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, “Türkiye'nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST İstanbul’da biz de yerimizi aldık. Teknolojinin, bilimin, geleceğin ve yeni neslin kalbinin attığı TEKNOFEST’te Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu, Türkiye'nin ilk yerli üretim S/İHA sistemi Baykar Bayraktar TB2'nin mimarı, Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar, İstanbul Vali Yardımcımız Sayın Niyazi Erten, BAYKAR Genel Müdürü Sayın Haluk Bayraktar ile bir araya gelerek eşsiz güzellikteki Perşembe Yaylamıza ait tabloyu takdim ettik.”
 
Gençlerle gurur duyduklarını söyleyen Başkan Geçtan, “Her zaman başaracaklarına inandığımız, Yaylanın çocuklarının başarısı ile bir kez daha onurlandık, bir kez daha gururlandık. Elde ettiğimiz tecrübe ve ufuk ile ara vermeden 2022 teknofest'e hazırlanacağız. Bu süreç sadece bir başlangıçtır. Allah muvaffakiyetler versin.” Dedi.

Hedef Yeni Bayraktarlar Kazanmak
Aybastı Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu ise, “Yaylanın çocukları başardı, bizim çocuklarımız başardı. Roketsan’ın Hisar Tesisleri’nde yapılan teknik ve fiziki incelemeler sonucunda atış izni sadece 6 takıma verildi ve takımımız yeşil etiket alarak fırlatmayı gerçekleştirdi. Roketsan yapmış olduğumuz roketi onaylayarak gençler siz bu işi başarmışsınız dediler. Hedefimiz bu ülkeye yeni Selçuk Bayraktar’lar kazandırmaktır. Deniz kenarında bir şeyler yapmak kolay. Önemli olan yaylada başarmak.” dedi.
 

  Etiketler:

Çok Okunanlar