Yeni Aybastı Devlet Hastanesi Hizmete Giriyor
Yaklaşık 20 yıldır hizmet veren ve artık ihtiyaca cevap veremeyen Aybastı Devlet Hastanesi ilçenin katkılarıyla arsayı büyütüp yeni bir Devlet hastanesi yapımı için alt yapısı hazırlandıktan sonra yetkililerin girişimi ile 50 yataklı donanımlı bir hastane yapımı için karar alınmıştı. Programa alınıp 19 Temmuz 2016 tarihinde ihalesi yapılan 06 Kasım 2016 yılında sözleşme imzalandıktan sonra ihaleyi alan firma tarafından mevcut hizmet binasının yıkılarak yeni hastane binasının çalışmaları başlamıştı. Kesintisiz süren çalışmalar neticesinde Aybastı’ya kazandırılan yeni hastane binası tam teşekküllü şekilde iş bitirme tarihinde tamamlanmış oldu.
Yeni hastane binası iç donanım cihazları ve fiziki şartları hizmete hazır hale gelmiş olup,  2 yıldır Çukur başındaki belediye otogar binasında olumsuz koşullarda halka hizmet veren personel 23 Eylül 2018 Pazar günü yeni binasına kavuşmuş olacaklar.
Hizmete geçecek olan Aybastı Devlet hastanesi 50 yataklı olup Aybastı ve Kabataş dışında Gölköy ilçesine bağlı bazı bölgeleri de kapsamaktadır. Aybastılı vatandaşlar yeni hastanemizin bölge hastanesi statüsünde hizmet vereceğini, yani C Sınıfı statüsünü alarak doktor sorununun kalmayacağının, C Sınıfına geçilmediği müddetçe yeteri derecede Uzman Doktor atamalarının yapılmayacağının bilincindeler. C Statüsüne sahip olan bir hastanenin Uzman Doktor kadrolarının zorunlu olarak açıldığının bilincinde olan Aybastı halkı siyasilerden ve yetkililerden bu konu ile ilgili girişimleri hala beklemekte yeni hastanenin C Sınıfı olması umudunu taşımaktalar.
Yeni Hastanemizde Dahiliye Uzmanı, Genel Cerrah, Çocuk Sağılığı Uzmanı, Anestezi Uzmanı ve Aile Hekimi Uzmanı görev yapacak olup, son atama ile birlikte 23 Tabip yeni binada hizmet verecek. O anlamda biz de Aybastılılar adına yeni binamızın yapımında, programa alımında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederiz.