Yerel İktidar Eğitime Aybastı'da Desteğini Sürdürüyor
Aybastı ilçesinde Yerel İktidar eğitim ve öğretime verdiği  desteği sürdürüyor. Ortaköy Mahallesine yapılacak olan okulda ve diğer okullarda arsa temini, iş adamları ile görüşerek okullaşmanın önünün açılması gibi çalışmalar yapılarak eğitimde üst seviyelere çıkmak için çalışmalar sürüyor. Ortaköy Mahallesindeki okulun yıkımından sonra yapımına başlanarak biran önce eğitime başlaması ve diğer okullarda da iyileştirme çalışmalarının yapılması Aybastı Belediyesinin programlarında yer alıyor.
Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın girişimleri ile hayat bulan projelerden biri olan Ortaköy Okulunda çalışmalar hızlandırılacak. Mahalle sakinleri de okullarının biran önce yapılması için kendi aralarında yardımlaşmalarda bulunuyor. Belediye Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalardan biri de Pelitözü Mahallesindeki binanın okula dönüştürülmesi oldu. Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’ın özverili çabaları neticesinde okula dönüştürülmesine karar verilen bina için 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu düşünülüyor. Ordu Üniversitesi tarafından 2 yıllık bir üniversite için çalışmalar yapılırken konunun yakından takipçisi olan Gündoğar okulun Aybastı’ya biran önce gelmesi için istenilen şartları Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yerine getirmeye çalışıyor.
İmam Hatip Lisesi için arsa sorununu çözen Belediye Başkanı İzzet Gündoğar okulun programa alınması için de Ankara ile güçlü temaslar kuruyor. Eğitim alanında eğitimi destekleyen ve eğitimcinin yanında duran bir profil sergileyen yerel iktidar eğitim alanında yine özverili bir şekilde çalışıyor.