Yıllardır Aybastı’da Ticaret Yapan Köklü İsimler Dernek Kurdu
Uzun zamandır çalışmaları süren Aybastı İş Adamları ve Esnafları Derneği faaliyete geçti. Aybastı’da uzun yıllar ticaretle uğraşan köklü isimlerin bir araya gelerek kurdukları derneğin sorunları aşmak, ilçenin kabuğunu kırmasında köprü görevi görmek öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Faaliyete başlayan derneğin kurucu üyeleri Başkan Selahattin Yediyıldız, Başkan Yardımcısı Mehmet Günder, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Evin, Hüdaver Özdemir, Enver Elmas, Necat Arpacı, Aydın İstek oluşturuyor.
Faaliyete başlayan Aybastı İş Adamları ve Esnaflar Derneği yapmış oldukları ziyaretlerde Aybastı Gözlem Gazetesine de gelerek açıklamalarda bulundular. Ticaretin içerisinde büyüyen ve gelişen bu ekip genç esnaflara da özen gösteriyor. Tecrübelerini gençlikle buluşturmayı hedefleyen dernek yöneticileri Aybastı’da birlikteliği sağlamak adına da adımlar atacaklarını söylediler. Sorunları sıkıntıları aşarak daha rahat bir ortam oluşması için çalışmalar yapılacağını, ilçeyi daha ileriye taşıyacak projeler ile üst düzey yöneticilerle görüşeceklerini bildirdiler. Aybastı’da memleketi bekleyen insanlar olarak sorunlarımıza bizler çözüm yolları arayacağız. Mevcut nüfusun korunması için ise istihdam sağlayacak projeler ile gençlerimizi de ilçemizde tutmanın yollarına bakacağız dediler.
Güçlü bir yönetim kurulu ile yola çıkan dernek hedeflerini geliştirmek için çalışmaların tümünü ortak akılla yürütüyor. Aybastı İş Adamları ve Esnafları Derneği eski halk bankası karşısında Mehmet Güner’e ait binada açılan ofislerine gün boyu ve özellikle mesai bitimlerinden sonra hem esnaf ziyaretleri hem de kamu çalışanları ziyaretleri yapılıyor. Aybastı İş Adamları ve Esnafları derneği yöneticileri dernek binasında ağırladıkları misafirleri ile bir araya gelerek sorunları görüşerek çözüm yolları arıyor. Tüm esnaflara, iş adamlarına ve kamu çalışanlarına kapılarının açık olduğunu bildiren yönetim kurulu üyeleri fikir alışverişlerinin önemli olacağına, çözüme giden yolda birlikte hareket etmek için çalıştıklarını bildirdiler. Akşam mesai bitiminden sonra da tüm kamu çalışanlarını bürolarına gazetemiz aracılığı ile davet etmekteler.